Staré tričko premenila na huňaté vianočné ozdoby! Pomocou tohto návodu to hravo zvládnete aj vy!

Staré tričká sme už spoločne premieňali na priadzu, štýlový vankúš, mäkučký koberec alebo koberec z tričiek pomocou hula hop. Teraz vám prinášame ďalší nápad! Brmbolec zo starého trička, ktorý sa môže stať veselou vianočnou ozdobou. Pre extra vianočný vzhľad ju posypte štipkou glitrov, ktoré zabezpečia farebné odlesky.

Budeme potrebovať:

  • staré bavlnené tričko,
  • nožnice,
  • ihlu a niť,
  • kus kartónu s rozmermi 6 x 10 cm,
  • dekoratívnu stuhu,
  • voliteľné: farbivo na zafarbenie látky a ochranné gumené rukavice.

Návod ako postupovať

  1. Začneme postrihaním trička na pásik hrubý približne 1,2 cm. Striháme ho paralelne so smerom, v ktorom sa naťahuje. Potom každý pás naťahujeme, kým sa jeho okraje nestočia.
  2. Okolo kartónu obmotáme niekoľko pásikov z trička, potom ich pomocou ihly a nite na jednej strane zviažeme, vysunieme z kartónu a zviažeme v rovnakom mieste aj so zvyšnými pásikmi trička. Následne prestrihneme jednotlivé očká hore i dole, brmbolec rozstrapatíme a zastrihneme do želaného tvaru. Necháme z neho vytŕčať ihlu s niťou.
  3. Natiahneme si ochranné rukavice. V umývadle si pripravíme farbivo na textil a brmbolec do nej namočíme. Ak chceme vytvoriť ombré efekt, ponoríme najskôr na tri minúty spodnú tretinu a potom na ďalších päť minút druhú tretinu. Vrchnú tretinu necháme najsvetlejšiu.
  4. Po zafarbení brmbolec opláchneme v studenej vode a vložíme do sušičky – tam sa krásne načuchre. Prišijeme k nemu ozdobnú mašľu zo stuhy a vyrobíme očko na zavesenie.

Brmbolcová ozdoba

Autorka nápadu / Brmbolcová ozdoba: Melissa z blogu skiptomylou

ZDIEĽAJ NA: