Návod, ako dať starým tričkám úplne iné využitie! Premeňte ich na priadzu, ktorú kreatívne využijete na pletenie a háčkovanie

Čoraz väčšiu popularitu získavajú recyklované materiály, z ktorých môžete vytvoriť ďalší doplnok alebo kus oblečenia. Takýmto materiálom je aj priadza zo starých tričiek, ktorú si celkom ľahko vyrobíte aj doma. Ako na to?

Pripravte si:

  • nepotrebné tričko (najlepšie jednofarebne, bez nápisov a bez švov po bokoch),
  • ostré nožnice alebo rezák,
  • pevnú podložku,
  • malú prázdnu fľaštičku napr. od liekov (na omotávanie priadze).

Návod ako na priadzu z trička

  1. Na priadzu budete potrebovať iba časť trička – od konca rukávov smerom dole. Môžete si vrchnú časť jednoducho odstrihnúť, rovnako aj úplný spodok, kde je lem trička. Túto časť trička preložíte po dĺžke takmer na polovicu – nebudú sa úplne prekrývať, jedna časť bude kratšia asi o centimeter.
  2. Začnite s rovnomerným strihaním strapcov – začnite od toho konca, kde je tričko preložené a pokračujte smerom hore. Nestrihajte až úplne do konca – nechajte asi centimeter nezastrihnutý.
  3. Rozložte tričko. Tú časť, kde ostala látka nezastrihnutá potrebujete upraviť tak, aby vám vznikol jeden dlhý kus. Strihajte uhlopriečne – od prvého pásu šikmo do druhého pásu. Dávajte pozor, aby ste nestrihali priamo – nebudete mať jeden dlhý kus alebo niekoľko malých, ktoré Vám budú na nič.
  4. Tento kus trička naťahujte po celej dĺžke. Po okrajoch sa stočí a začne pripomínať priadzu.
  5. Teraz môžete priadzu omotať na spomínanú fľaštičku alebo na iný predmet. Docielite tým, že priadzu budete mať vždy k dispozícii a nebude zauzlená.

Môžete si takto pripraviť viacero farieb. Namiesto nožníc môžete použiť rezák, no s nožnicami je to predsa len bezpečnejšie. Nič vás to nestojí, ba čo viac, zbavíte sa starého trička a premeníte ho na materiál potrebný k ďalšej tvorbe. Už striháte?

Priadza z trička

Priadza z trička aj na molliemakes

Videonávody, ako vytvoriť tričkovinovú priadzu

ZDIEĽAJ NA: