15+ kreatívnych nápadov, ako sa krásne dá využiť pletivo. Inšpirujte sa!

Z obyčajného pletiva, aké používajú ľudia na klietky pre sliepky, bažanty či moriaky, sa dajú vyrobiť mnohé iné veci do domácnosti či záhrady. Ľahko sa tvaruje, no určite si pri práci s ním vezmite na pomoc kliešte na drôt a hrubé rukavice, aby ste si nedoškriabali celé ruky. A teraz pozerajte na tie kreatívne nápady ako vyrobiť z pletiva niečo pekné a praktické.

Využitie pletiva

1. Z pletiva môžete vyrobiť košík alebo misu na ovocie či zeleninu, a to ako na stôl, tak aj na zavesenie.

2. Zaujímavo vyzerajú aj zaváraninové poháre obalené pletivom. Tie môže slúžiť ako závesné lampáše na sviečky, no využiť sa dajú aj ako stojany na kuchynské pomôcky alebo v nich štýlovo skladovať múku, ryžu, či cestoviny.

3. Ak pletivo pripevníte k starému rámu od obrazu alebo k starej okenici, získate zaujímavú nástenku, na ktorú môžete štipcami pripevňovať napríklad pohľadnice od priateľov, vázy, hodiny, či šperky.

4. Pomocou hrubšieho drôtu ohnutého do tvaru kruhu môžete z pletiva vyrobiť tienidlo na lampu či luster, ktoré ozdobíte korálkami, stuhami alebo sušenými kvetmi.

5. Zaujímavou dekoráciou sú srdcia vyrobené z pletiva. Najskôr si pripravte kostru z hrubšieho drôtu, potom k nej pripevníte jedno srdce. Naplňte ho napríklad šiškami alebo voňavým ihličím a zakryte druhým srdcom z pletiva. Vytvoríte tak akoby drôtený vankúš. Ak ho naplníte machom, môžete doň zapichnúť aj kvety a iné dekorácie. A dokonca môžete použiť aj kamene.

6. Umelecky založení kreatívci sa môžu pustiť do výroby sôch, napríklad rozličných vtákov alebo iných zvierat, podobne ako Kendra Haste.

7. Zaujímavo vyzerá aj takáto dekoračná klietka na sviečku.

8. Šikovné ruky dám samozrejme vymysleli aj pletivové nápady, kde sa dajú pekne zakomponovať aj kvety. A hľa…

9. Ak hľadáte jedinečné využitie pletiva, určite si pozrite návod na vertikálnu záhradku zo sukulentov.

10. A máme pre vás aj krásny svietiaci nápad na zimu aj s návodom krok za krokom v podobe vonkajšieho vianočného osvetlenia.

11. Napokon sa môžete vybrať aj do záhrady a pomocou pletiva a kameňov vytvarovať originálnu skalku v tvare špirály.

Zdroj / Využitie pletiva: pinterest

ZDIEĽAJ NA: