DIY návod na trblietavý náramok FROZEN pre malé princezné

Rozprávka Frozen o sestrách Else a Anne sa stala medzi deťmi v momente hitom, akoby niekto mávol čarovným prútikom. Ak máte doma malú princeznú, sami iste dobre viete, že na karneval chce ísť oblečená ako Elsa (alebo snehuliak Olaf, ktorého kostým sme nedávno na našom webe spoločne pripravovali), najlepšia narodeninová párty je akoby vystrihnutá zo zasneženého kráľovstva a pesničky z filmu by dokázala počúvať od rána do večera. Preto bude určite nadšená z náramku, ktorým by samotná Elsa určite nepohrdla a navyše, môže sa zmeniť na skutočný ľad.

Na výrobu náramku budete potrebovať:

 • minimálne 20 cm dlhú priesvitnú plastovú dutinku o priemere 9 mm,
 • 1,5-2 cm dlhú priesvitnú plastovú dutinku o priemere 5 mm,
 • lepiacu pásku,
 • rozličné glitre,
 • malé korálky (môžete ich vynechať),
 • nožnice alebo orezávač,
 • vodu.

Návod ako postupovať

 1. Hrubšiu dutinku obtočte okolo zápästia malej nositeľky a odstrihnite alebo odrežte z nej toľko, aby sa jej pohodlne navliekal na ruku. Z tenšej dutinky odrežte približne 2 cm.
 2. Jeden koniec hrubšej dutinky oblepte lepiacou páskou, aby z nej nevypadlo to, čím ju naplníte.
 3. Nasypte dovnútra rozličné glitre, flitre a korálky.
 4. Odstráňte lepiacu pásku, držte náramok v strede tak, aby oba jeho konce smerovali nahor a pomaly ho naplňte vodou pod tenučkým prúdom vody z vodovodného kohútika. Nechajte trochu miesta na vzduch.
 5. Do jedného konca vtlačte tenšiu dutinku, potom na ňu vtlačte druhý koniec hrubšej dutinky. Ak chcete, aby bol uzáver pevnejší, použite aj lepidlo alebo lepiacu pásku.

6. Ľadový náramok získate tak, že ho na dve hodiny vložíte do mrazničky.

Blog autorky nápadu: sunhatsandwellieboots

ZDIEĽAJ NA: