Návod na kostým pre deti v podobe snehuliaka Olafa

Chcete si postaviť netradičného snehuliaka a premeniť svoje dieťa na obľúbenú rozprávkovú postavičku? Pustite sa do toho spolu s autorkou nápadu Amy z blogu peekaboopages. Keďže je vyrobený z filcu, ľahko a rýchlo ho ušijete. Dajte pod neho už iba hnedé tričko a Olaf je hotový! Vrchná časť je v tvare detského tričko, avšak bez rukávov, preto sa pri nej inšpirujte strihom trička vášho dieťaťa. Spodná časť musí mať tvar gule, a končí približne vo výške kolien.

Budete potrebovať:

 • biely filc (množstvo podľa veku a vzrastu vášho dieťaťa),
 • 20×20 cm oranžového filcu,
 • biely a čierny filc na ozdobenie,
 • molitan alebo vlákna na vyplnenie brucha snehuliaka,
 • približne 1,5 m gumy,
 • suchý zips,
 • biely zips.

Návod ako postupovať

 1. Vystrihnite dva predné a jeden zadný diel tela podľa predlohy. Do stredu zadného dielu našite biely zips.
 2. Z čierneho filcu vystrihnite „gombíky“ a prišite ich na predný diel tela. Medzi prvým a druhým gombíkom vytvorte tunel, cez ktorý prevlečiete gumu. Prišite dva predné diely k sebe, počas toho vypchajte časť brucha molitanom alebo iným výplňovým materiálom a na spodnej časti taktiež vytvorte tunel na gumu. Gumu prevlečte tunelom a prišite na koncoch tak, aby bola o jednu štvrtinu kratšia ako je šírka filcu v danom mieste (pod prvým gombíkom a na spodnej časti tela).
 3. Zošite prednú a zadnú časť tela – na pleciach a na bokoch.
 4. Ušite čiapku, ktorá bude tvoriť hlavu snehuliaka. Základný vzor čiapky je tvorený štyrmi trojuholníkmi, ktoré postupne zošívate dokopy. Zošite prvé dva a ozdobte ich očami a obočím z filcu. V tejto časti si môžete pomôcť aj lepiacou pištoľou. Na nos vystrihnite trojuholník z oranžového filcu, zošite ho a vypchajte dutým vláknom.
 5. Z hnedého filcu ušite tri vlasy, ktoré prišijete ku zvyšku čiapky, keď k nej budete prišívať dva zadné diely. Je na vás, či sa rozhodnete čiapočku podšiť alebo nie, v každom prípade milým detailom sú Olafove ústa z čierneho filcu a spod nich trčiace zuby. Čiapku môžete upevniť na hlavu klobúkovou gumkou alebo dvoma uškami z filcu, ktoré sa budú zapínať na suchý zips.Autorka nápadu, kde nájdete aj fotografie k návodu: Amy z blogu peekaboopages

zk

ZDIEĽAJ NA: