Najjednoduchší recept na nepečené Oreo cheesecake kocky. Takto sa vám určite podaria!

Bez pečenia, s minimálnou námahou a s maximálnou chuťou – presne tieto kvality v sebe spája nasledujúci recept. Zvládne ho aj úplný začiatočník a pochutí si celá rodina. Jednoducho – nepečené Oreo cheesecake kocky!

Ingrediencie

Na sušienkový korpus:

 • 24 kúskov sušienok Oreo,
 • 60 g roztopeného masla.

Na krém:

 • 400 g krémového syra (zn. Philadelphia resp. domáci) izbovej teploty alebo mascarpone,
 • 400 g šľahačkovej smotany,
 • 1 čajová lyžička vanilkového extraktu, alebo vanilkovej esencie,
 • 100 g kryštálového cukru,
 • 8-10 kúskov sušienok Oreo + na vrch môžete použiť ešte 3-4 sušienky Oreo.

Postup

 1. Vo vrecku pomocou valčeka rozbite sušienky Oreo na omrvinky (môžete ich aj zmixovať, ak máte dostatočne výkonný mixér). Hotové odrobinky nasypte do misky a pridajte k nim roztopené maslo. Poriadne ich premiešajte.
 2. Potom toto „cesto“ natlačte na dno plechu na pečenie, ktorý ste vystlali papierom na pečenie (aby sa vám neskôr koláčik ľahko vyberal). Pomôžte si napríklad zadnou stranou lyžice. Potom ho na desať minút – kým pripravíte krém – vložte do chladničky.
 3. Krémový syr vymixujte ručným mixérom (môžete ho aj rozmiešať vareškou) kým nie je úplne jemný a trochu tekutý. Potom pridajte šľahačkovú smotanu, vanilkový extrakt a cukor. Mixujte kým sa všetky ingrediencie neprepoja a mierne nestuhnú.
 4. Polámte sušienky na menšie kúsky a vmiešajte ich do krému. Krém nalejte na vychladené cesto a rovnomerne ho rozotrite. Na vrch môžete pridať ešte niekoľko polámaných sušienok Oreo.
 5. Hotový koláč vložte na 3-4 hodiny do mrazničky. Po stuhnutí ho môžete vybrať z formy a nakrájať na kocky. Skladujte ho v chladničke. Dobrú chuť!

Nepečené Oreo cheesecake kocky

Zdroj / Nepečené Oreo cheesecake kocky: youtube

ZDIEĽAJ NA: