Návod na prepletenec – módny náramok, ktorý upletiete ako vrkôčik

Po dlhšej dobe tu máme pre vás diy nápad s návodom krok za krokom na jednoduchý, elegantný náramokvrkôčik, v ktorom môžete dať druhú šancu svojmu kedysi obľúbenému tričku. Stačí len nastrihať približne dvoj-centimentrové prúžky (návod), doplniť ich farebne ladiacimi retiazkami a korálkami a neprehliadnuteľný módny doplnok je na svete.

Materiál a pomôcky:

 • bavlnené prúžky resp. priadza z trička (3 prúžky o dĺžke 50 cm),
 • 25 cm štrasovej retiazky,
 • 50 cm retiazky,
 • perličky alebo korálky,
 • ketlovací nit,
 • 2 kaplíky, karabínka s predlžovacou retiazkou alebo americké zapínanie „OT“,
 • ihla a niť (prípadne vlasec).

Návod ako postupovať

 1. Na ketlovací nit navlečte bavlnené prúžky v polovici ich dĺžky a pridajte retiazku. Perličky prišite koncom vlasca k prúžkom v mieste, kde sú navlečené na ketlovací nit. Niektoré štrasové retiazky začínajú krúžkom, ten môžete jednoducho navliecť na nit. Ak nemáte to šťastie, prišite retiazku spolu s perlami či korálkami.
 2. Na ketlovaciu ihlu navlečte kaplík. Skráťte prečnievajúcu dĺžku nitu a vytvorte ketlovacie očko.
 3. Rozdeľte si bavlnené prúžky na tri pramene a ku každému pridajte „zdobenie“ – retiazka, štrasy, perly a korálky a upleťte vrkôčik.
 4. Konce všetkých prameňov prešijeme a zastrihneme zarovno (okrem perál a korálikov).
 5. V mieste prešitia prepichnite čo najviac materiálu ketlovacím nitom a navlečte naň druhý kaplík. Skráťte prečnievajúci nit a vytvorte ketlovacie očko.
 6. Otvorte spojovací krúžok a spojte ketlovacie očko na jednom konci s karabínkou a na druhom s predlžovacou retiazkou. A teraz môžete vyskúšať, koľko očí Váš nový šperk pritiahne!

Prepletenec

Zdroj a foto / Prepletenec – náramok, ktorý upletiete ako vrkôčik © fler (od vipet)

ZDIEĽAJ NA: