Pre svoje ratolesti vyrobili nádherné závesné kolísky pletené technikou macramé, ktoré pôsobia vzdušne, romanticky a rozprávkovo

Niektoré mamičky dávajú svojich novorodencov spávať do krabice, iné nedajú dopustiť na spoločný spánok na manželskej posteli. Väčšina z nás si však nevie predstaviť život bez detskej postieľky. Špecialitou sú macramé kolísky, ktoré visia zo stropu a namiesto tvrdých drevených zábran majú mäkké pletené alebo inak zapletané steny. Pôsobia vzdušne, romanticky a rozprávkovo. Vieme si v nich predstaviť malú princeznú i malého princa. Dieťatko sa v nej dá pohodlne kolísať a skvelo sa hodia aj do exteriéru.

Závesné detské kolísky pletené technikou macramé


Pri tvorbe alebo výbere pletenej kolísky nezabudnite:

  1. Bezpečnosť je základ. Upevniť macramé kolísku do stropu nie je nemožné, ale musíme myslieť na váhu konštrukcie i rastúceho dieťatka. Samozrejmosťou je pevné lano, ale ak máte aj tak strach, využite látkovú kolísku, s ktorou sa dá hýbať, prichytenú na drevenom stojane. Napokon je tu najbezpečnejšia verzia – detská postieľka zavesená na troch-štyroch dlhých nožičkách.
  2. Novorodeniatka môžete vložiť do pletenej postieľky, ktorá je obklopená háčkovanými či pletenými stenami s veľkými otvormi. Ak je vaše dieťatko väčšie a vie sa prevracať, voľte radšej hustejší vzor, cez ktorý nevie prestrčiť ruky či hlavu.
  3. Steny hojdacej kolísky musia byť veľmi vysoké, aby z nej dieťa nevyliezlo a nevypadlo.

Návod ako začať s technikou macramé

Zdroj / Závesné detské kolísky: pinterest | Výber a koláže: kreativita

ZDIEĽAJ NA: