Vyrábate doma rúška a došli vám gumičky? Máme pre vás 11 nápadov, čím nahradiť gumičky pri výrobe ochranných rúšok, ktoré by vám pravdepodobne nenapadli

Doma vyrobené rúško potrebuje gumičky, ktorými ho uchytíme za ušami alebo okolo celej hlavy. Ak nemáte poruke krajčírsku gumu, pripravili sme pre vás tipy na alternatívne materiály. Poslúžia rovnako dobre a možno vďaka nim upcyklujete veci, ktoré by ste inak vyhodili. Pozrite, čím všetkým sa dá nahradiť gumička na rúško.

Gumičky zo siloniek alebo pančúch

Upcyklujte roztrhnuté silonky – stačí z „nohy“ odstrihnúť pásik a poriadne ho ponaťahovať.

Gumičky zo starého oblečenia

Ak je vám niečo malé alebo to už z iného dôvodu nechcete, môžete použiť gumičky, ktoré sú do tohto oblečenia všité. Vhodní adepti sú legíny, tepláky, vetrovky, sukne a rôzne druhy detského oblečenia.

Čím nahradiť gumičky? Vyrobte si šnúrky zo starého trička

Staršie tričko poslúži na výrobu šnúrky, z ktorej sa dajú pliesť koberčeky alebo košíky. V tomto prípade ju využijeme na šnúrky na rúško. Ako na to, zistíte v našom návode – priadza z trička.

Gumky z ponožiek

Staršie ponožky, ktoré už nenosíte, lebo dierka – nastriháte na provizórne gumičky, ktoré tiež viete použiť pri výrobe ochranného rúška.

Gumičky do vlasov

Teraz konečne zažiaria tie, ktoré už nepoužívate, lebo sú príliš roztiahnuté. Vyberajte si len také gumičky, z ktorých vás nebudú bolieť uši.

Gumené gumičky

Nájdu sa v každom kancelárskom stole, v kuchyni, v pracovni, v predsieni – často sa nám povaľujú kade-tade. Gumené gumičky nájdete aj v supermarkete, napríklad na zväzku jarnej cibuľky, reďkovky a podobne.

Gumičky z rukavíc

Gumené rukavice viete behom pár sekúnd premeniť na gumičky. Môžete použiť nové alebo vydezinfikovať použité. Rukavicu striháte od zápästia až po začiatok prstov.

Gumička z klobúka

Tenká gumička prišitá ku klobúku teraz poslúži ako dve gumičky na rúško.

Gumky z použitých jednorázových rúšok

Všetky jednorázové rúška končia v koši. Čo tak využiť z nich gumičky, ktoré jednoducho odstrihnete, vydezinfikujete a opätovne ich použijete na ekologickejších šitých rúškach?

Šnúrky do topánok

Pred tým, ako vyhodíte staršie topánky, vyberte z nich šnúrky. Po vypratí sa stanú dobrými pomocníkmi.

Stuha alebo látka

Stuha a látka nefungujú ako gumičky, ale ak ich prišijete k rúšku, môžete si ho vzadu na hlave uviazať podobne, ako to robia chirurgovia.

Máte ďalší tip, ako nahradiť gumičku? Dajte nám vedieť!

Neprehliadnite aj užitočné návody, ako ušiť rúško.

ZDIEĽAJ NA: