Efektívne a dizajnové tipy, vďaka ktorým jednoducho zamaskujete wifi router

Na precíznom zariadení bývania si väčšina ľudí dáva naozaj záležať. Mnohé byty a domy sú dnes dizajnovým a architektonickým skvostom, kde hrá svoju rolu každý detail. Preto nie je prekvapením, že sa ľudia snažia nápadito vymyslieť, ako elegantne zamaskovať nepraktickú a neestetickú blikajúcu krabičku, ktorá privádza internetové pripojenie do domácnosti.

Zdroj: Patrícia Lukáčová

Pozor na signál

Aby ste mohli nerušene sledovať obľúbené filmy alebo iné videá, dbajte na umiestnenie wifi routera. Mal by sa spravidla nachádzať v miestnosti, kde sa sústreďuje naň pripojená technika. Môže to byť obývacia izba, pracovňa, či detská izba. Zároveň je nutné brať ohľad na jeho umiestnenie v rámci domácnosti tak, aby bol signál dostatočný všade, kde ho budete potrebovať.

V prípade veľkej rozlohy sa dá strata kvality prenosu dát vyriešiť napríklad zosilňovačom signálu. Ak máte vybraté efektívne miesto, je načase wifi router efektne zakomponovať do dizajnu vášho bývania, aby nepôsobil rušivo.

Umiestnenie do skrine si poriadne premyslite

Mnoho ľudí, ktorí majú problémy s kvalitou signálu, majú router uložený v skrinke, či malej technickej miestnosti, kde je signál blokovaný. V prípade, že trváte na umiestnení v skrini, uistite sa, že nejde o hrubý nábytok, napríklad z masívu. Vhodnejšie sú tenké lamelové, či mriežkované typy dvierok, ktoré dovoľujú signálu šíriť sa do priestoru.

Ak chcete mať smerovač blízko televízora a ďalších zariadení, ale váš nábytok nie je vhodný na prepúšťanie signálu, skúste na skriňu umiestniť vkusný drevený box, či pletený košík, do ktorého router vložíte.

Zdroj: Patrícia Lukáčová

Preplnená knižnica je výhodou

Vášniví čitatelia kníh môžu mať maskovanie wifi routera o niečo zjednodušené, pretože toto zariadenie možno zamaskovať napríklad na preplnenej knižnici alebo polici. Ak máte veľkú zbierku kníh, či iných dekorácií, a trochu miesta navyše, router jednoducho umiestnite na policu a smerovač nasmerujte do priestoru. V prípade, že router neskončí zahrabaný pod knihami, nemali by ste úbytok signálu pocítiť. Milovníci detektívok môžu tento typ umiestnenia dotiahnuť do dokonalosti a zadovážiť si dutý rad kníh, ktorý by router schoval úplne. Treba však dbať na to, aby sa router v takto stiesnenom priestore neprehrieval.

Bytové doplnky

Skvelým spôsobom, ako dizajnovo zamaskovať router, sú aj izbové rastliny. Ideálne sú rastliny s veľkými listami, ktoré router zatienia, no sú dostatočne vzdušné na to, aby nerušili signál. Keďže nebude zariadenie umiestnené v malom uzavretom priestore, minimalizujete možnosť prehriatia. Ak k izbovým rastlinám nemáte vzťah, toto môže byť ten pravý impulz na ich zaobstaranie.

Zdroj: Patrícia Lukáčová

V prípade, že už teraz viete, že by izbovky u vás dlho neprežili, použiť môžete aj umelé rastliny alebo rôzne iné bytové doplnky, ktoré zapadnú do konceptu vášho bývania. Použiť tak môžete napríklad obľúbený fotorámik, vďaka ktorému sa namiesto wifi routera budete pozerať na vaše obľúbené zážitky, zatiaľ čo on bude nerušene a nenápadne pracovať.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov