Dekoračné handmade stromčeky #2 | Stromčeky z lana, šišiek, látky a bižutérie

V prvom diele série dekoračných handmade stromčekov ste mali možnosť vidieť ako ich vytvoriť pomocou materiálov ako pozlátková niť, páperie, peria a čiapočky od žaluďov. V tejto druhej časti si ukážeme diy návody, ako vytvoriť ďalšie štyri mini vianočné stromčeky do našej zbierky, tieto tentokrát budú ladené do zlata.

Návody na dekoračné handmade stromčeky

Podobne ako v prvej časti, ako základ nám bude slúžiť kužeľ, ktorý si vyrobíme z nepotrebnej krabice, prípadne tvrdšieho papiera.

Dekoračný stromček z lana

Aj zlatá je farba Vianoc a tento stromček bude presne taký. Budeme potrebovať kus zlatého lana, resp. lemu na obtočenie okolo stromčeka. Nič zložité, jednoducho stromček obtáčame lanom od vrchu až po spodok tak, že na špici vlepíme lano do stromčeka, aby nám to celé držalo a na spodku zvyšné strapce lano jednoducho vlepíme dovnútra stromčeka.

Handmade stromček zo šišiek

Tentoraz budeme potrebovať na výrobu stromčeka šišky a zlatú farbu (ideálne v spreji). Zo šišiek poodlamujeme „lupienky“ a zoradíme si ich podľa veľkosti. Potom ich jednoducho lepíme odspodu po vrch, od najväčších po najmenšie. Stromček nastriekame na zlato, po uschnutí môžeme na konce lupeňov pridať trošičku lepidla, na ktoré pridáme zlaté trblietky.

Stromček zdobený nepotrebnou bižutériou

Pri tomto stromčeku sa môžete naozaj vyblázniť. Budeme potrebovať staré, nepotrebné náhrdelníky, ktoré následne v ľubovoľnom poradí obtáčame okolo stromčeka. Snažíme sa pokryť celý kužeľ a striedame jednotlivé motívy retiazok. Na konci nastriekame stromček opäť zlatou farbou a práca je hotová!

Volánový stromček z látky

Ako ôsmy v poradí prichádza tzv. „volánový“ stromček. Tentokrát budeme stromček oblepovať kúskami látky. Postupujeme podľa fotografii, jednoducho lepíme odspodku po vrch rad radom kúsky látky a počas toho ich skladáme tak, aby stromček nadobudol akýsi volánový výzor.

Zdroj / Dekoračné handmade stromčeky #2: beautifulmatters

Vaši kreatívni priatelia sa o týchto mini vianočných ručne zdobených stromčekoch radi dozvedia, preto zdieľajte. Ďakujeme za podporu a prajeme Vám kreatívny deň!

ZDIEĽAJ NA: