Dekoračné handmade stromčeky #1 | Stromčeky z pozlátka, páperia, peria a žaluďov

Ako nám to neúnavne pripomínajú televízne a iné reklamy, Vianoce sa nezadržateľne blížia. Dôverne to poznáme – predsviatočný zhon pri zháňaní darčekov, pečenie a varenie, zdobenie stromčeka. Práve posledným menovaným sa bude zaoberať tento prvý článok zo série troch, pochádzajúci z tvorivej dielne Shauny Mailloux. Avšak neukážeme si ako si vyzdobiť veľký stromček, skôr sa pozrieme na to, ako si kreatívne skrášliť čaro Vianoc lesíkom malých dekoračných stromčekov ozdobených rôznymi materiálmi.

Návody na dekoračné handmade stromčeky

Ako základ na každý jeden stromček nám bude slúžiť kužeľ, ktorý je ideálne si vyrobiť z nepotrebnej krabice, prípadne tvrdšieho papiera.

Trblietavý stromček z pozlátka

Ako prvý si zhotovíme jednoduchý trblietavý pozlátkový stromček. Ako už názov napovedá, potrebovať budeme najmä pozlátkovú niť a lepidlo. Niť jednoducho obtáčame okolo kužeľa a priebežne lepíme. Začíname zvrchu, nakoľko ak nám pozlátko dôjde, môžeme spodok kužeľa odstrihnúť. Na špic samozrejme môžeme dať menšiu striebornú hviezdu.

Stromček zo žaluďov a pozlátka

Ďalším v poradí je pozlátkový stromček so žaluďmi. Opäť bude potrebné pozlátko, ale aj dostatok žaluďov a lepidla. Postup opäť nie je vôbec komplikovaný, jednoducho lepíme čiapočky žaluďov od vrchu až po spodok, pričom na samom špici vyhradíme miesto jedinému kusu. Aby sme dosiahli krajšiu, „vianočnejšiu“ farbu, výsledný stromček nafarbíme, alebo nasprejujeme na zeleno-striebornú farbu a medzery medzi žaluďmi vyplníme zeleným pozlátkom.

Dekoračný stromček z páperia

Tentoraz nasleduje „chlpatý“, pápernatý stromček. Potrebný je kus páperia (prípadne kus tzv. pernatého šálu – ako na fotografii), lepidlo a malý „špic“, ktorý si vyrobíme tak, že na kus kratšej drevenej paličky/špáradla nalepíme perlové gorálky, ten hneď prestrčíme cez vrchol kužeľa a poriadne ho prilepíme. Nakoniec nám nezostáva už nič iné, len obtočiť stromček, na ktorom už máme nanesené lepidlo, pernatým hadíkom a chlpatý výtvor je na svete.

Dekoračný stromček z peria

Na ďalší stromček budeme potrebovať perie, tentoraz však stačia jednotlivé biele pierka rôznych veľkostí. Kužeľ si pred samotným zdobením nafarbíme/nasprejujeme na bielo, ak by náhodou krabica presvitala pomedzi pierka. Potom lepíme pierka od najväčších po najmenšie, odspodu až po vrch. Na špic kužeľa opäť použijeme „perlový špic“.

Zdroj / Dekoračné handmade stromčeky #1: beautifulmatters

Vaši kreatívni priatelia sa o týchto mini vianočných ručne zdobených stromčekoch radi dozvedia, preto zdieľajte. Ďakujeme za podporu a prajeme Vám kreatívny deň!

ZDIEĽAJ NA: