15+ kreatívnych nápadov, ako využiť vypálené žiarovky, ktoré by skončili v odpade

Poznáte to. Vypálila sa ďalšia žiarovka – vyhodíte ju do koša a namontujete novú. Štandardná situácia. Skúste sa však zamyslieť nad tým, že vypálenú žiarovku nevyhodíte ale poslúži vám v domácnosti ako dekorácia. Ako? Celkom jednoducho.

Vianočná ozdoba zo žiarovky? Bez problémov. Jednoducho ju natriete napr. na bielo, dokreslíte gombíky a snehuliak je na svete. Čo tak veniec z farebných žiaroviek? Z drôtu alebo z iného pevného materiálu si urobíte kruh a žiarovky naňho postupne lepíte. Použitím farieb a striedaním väčších a menších žiaroviek docielite peknú a zaujímavú dekoráciu na dvere. Radi sa obklopujete živými kvetmi, no nechcete ich mať všetky v jednej váze? Z použitej žiarovky odmontujte závit, vyprázdnite ju a očistite. Stačí už len nájsť jej miesto na stole, naliať do nej vodu a malú vázičku máte hotovú. Opäť je len na vás, či si vázičku ešte inak vyzdobíte alebo zachováte jej pôvodnú podobu.

Takto si môžete vytvoriť nielen vázičky, ale aj rôzne stojany a nádobky. Kreativite sa medze nekladú – žiarovky môžete použiť ako nádobky na korenie alebo dekoračné kamienky. Výroba šperkov z takýchto materiálov je kapitola sama o sebe. S použitím tých najmenších žiaroviek a zopár bižutérnych komponentov vytvoríte skutočne originálny kúsok do vašej zbierky.

Keď sa vám teda najbližšie vypáli ďalšia žiarovka nezúfajte, ale rovno vymyslite, akú podobu jej dáte a aké nové miesto jej vo vašej domácnosti zaobstaráte.

Ako znovu využiť vypálené žiarovky

1. Žiarovka ako váza + návod

2. Terárium alebo kvetináč zo žiarovky

3. Teplovzdušný balón ako dekorácia do detskej izby

4. Olejová lampa

5. Vianočná ozdoba zo žiaroviek

6. Vianočný stromček zo žiaroviek

7. Mini žiarovkové akvárium

8. Žiarovkové koreničky

9. Šperky vytvorené zo žiaroviek

10. Ako súčasť umeleckých kreácií

11. Snežítko

12. Darčekové balenie

13. Čmeliaky

14. Veniec na dvere zo žiaroviek

15. Ako forma k vytvoreniu betónového vešiaka na stenu

16. Žiarovky ako tienidlá

17. Loď v žiarovke

18. Dekorácia v podobe „hrušiek“

Zdroj / Kreatívne nápady ako znovu využiť vypálené žiarovky: boredpanda, pinterest

ZDIEĽAJ NA: