Vypálené žiarovky premenili na mini vázy. Pomocou týchto návodov si ich dokážete vyrobiť tiež, stojace aj visiace!

Keď náhle žiarovka vypovie službu vie to človeka poriadne rozčúliť. V takýchto prípadoch poväčšine žiarovku vymeníme a vyhorený kus hodíme do koša. Ukážeme vám ako si z použitých žiaroviek urobiť mini vázičky na kvetiny. Jedná sa však o prácu so sklom, preto odporúčame opatrnosť a ochranu na oči a ruky.

Materiál:

 • použitú žiarovku,
 • kladivo,
 • priebojník,
 • kliešte,
 • kus drôtu na stojanček,
 • drevený kolík (napr. rúčka na metle, korok alebo lepidlo), hrubý zhruba ako spodok žiarovky,
 • a samozrejme kvetiny.

Váza zo žiarovky na stojane z drôtu

 1. Na začiatok pomocou priebojníka a kladiva opatrne prerazíme spodok žiarovky, až kým sa nám neotvorí vnútro žiarovky – to, a akékoľvek nerovnosti po okrajoch otvoru odstránime pomocou klieští.
 2. Váza je hotová, teraz je potrebné zhotoviť stojan. Kolík obtočíme drôtom, nech ho vytvarujeme do podoby, ktorá bude pasovať do závitov na spodku žiarovky. Nakoniec ho podľa fotografii napasujeme na žiarovku a druhý koniec ohneme do ľubovoľnej podoby, ktorá bude tvoriť stojanové ťažisko.
 3. Ako stojan môže poslúžiť jednoducho aj pliešok z vyhorenej čajovej sviečky, ktorý by taktiež skončil v koši.
 4. Vázu naplníme vodou, položíme na pracovný stôl a dáme do nej kvety.

Visiaca váza zo žiarovky

Cez závity na žiarovke spravíme dierky, napr. klincom, cez ktoré prevlečieme šnúrku alebo nitku, nalejeme vodu, vložíme kvetiny a zavesíme na miesto, na ktorom sa budú krásne vynímať.

Zdroj / Váza zo žiarovky: youtube

Vaši priatelia sa o tomto úžasnom eko nápade na krásnu dekoráciu radi dozvedia, preto zdieľajte. Ďakujeme za podporu a prajeme Vám kreatívny deň!

ZDIEĽAJ NA: