Zostavte si záhradnú pergolu na mieru

Ak na svojej záhrade trávite veľa času s rodinou, priateľmi, alebo len tak sami so sebou, určite by u vás nemala chýbať kvalitná pergola. A vy si ju môžete zostaviť na mieru.

Pokiaľ máte záhradu, určite by ste ju mali využívať na maximum. Veď čo je viac ako čerstvý vzduch a teplé slnko? Kvalitné posedenie vám poskytne pergola Artosi, ktorú si zostavíte sami na mieru. Vďaka funkčnej pergole tak maximalizujete čas, ktorý trávite vonku či už sami, alebo so svojimi blízkymi pri akejkoľvek príležitosti.

Vlastnosti hliníkovej pergoly na mieru

Hliníkové, inak nazývané aj bioklimatické, pergoly vám na záhrade či terase poskytnú presne také zatienenie, aké potrebujete. Disponujú totiž strešným slnolamom zo sústavy lamiel.

Aké funkcie má slnolam? 

  • nakláňanie lamiel, čím vám pergola poskytne príjemný tieň
  • odvetrávanie pergoly
  • zakláňanie lamiel pri daždi tak, aby vznikla klasická strecha
  • odvádzanie vlhkosti

Ďalšou nezameniteľnou výhodou hliníkovej pergoly je to, že slnolam je možné rozdeliť na menšie časti. Každú sekciu môžete ovládať zvlášť tak, aby ste mali dostatok vzduchu, svetla, prípadne ochrany pred dažďom.

Aké bioklimatické pergoly máte na výber?

Pergoly na trhu sa delia podľa typov uchytenie. Zo skupiny hliníkových si môžete vybrať:

  • voľne stojacu v priestore
  • uchytenie z kratšej strany, napr. na terase
  • uchytenie z dlhšej strany, napr. na terase

Oáza rodinného pokoja

Aj takto môžete nazvať svoju novú pergolu. Je totiž veľa spôsobov, ako si záhradné posedenie možno vyšperkovať.

Vďaka grilu pohodlne nachystáte víkendový obed pre rodinu na čerstvom vzduchu, ale tiež aj poriadnu gril party pre vašich priateľov. Skvelým doplnkom pergoly je ohnisko, plynový alebo elektrický ohrievač, alebo dokonca krb, ktorý u vás vyčaruje romantickú atmosféru a počas chladnejších jarných a jesenných večerov zahreje. Nezabudnite ani na osvetlenie, napríklad solárne, ktoré sa bude nabíjať počas dňa na slnku.

Viete si predstaviť niečo viac ako rannú kávu na slnku na mäkkom záhradnom gauči? 

To presne vám kvalitné vybavenie do záhrady poskytne.

Pergoly sú nielen funkčným pomocníkom, ale aj estetickým prvkom exteriérov. Ochránia vás pred vetrom, dažďom a ostrým slnkom. Aj vy môžete mať doma to najpríjemnejšie miesto na odpočinok a stretnutia s rodinou či priateľmi.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov