Zmena klímy vyjadrená umením: Realistické maľby ľadovcov od Zarie Forman

Zaria Forman je americká umelkyňa narodená v New Yorku. Inšpiráciu pre svoje maľby berie už zo svojho detstva, kedy často cestovala s rodinou do vzdialených krajín. Má za sebou niekoľko výstav a projektov. Jedným z nich je séria kresieb, ktorá slúžila ako scénografia pre balet Giselle. Ten mal premiéru v októbri 2012 vo Veľkom divadle vo Švajčiarsku. Jej ďalšie kresby boli použité napríklad v scénografii pre Domček z kariet alebo pre televízny seriál režiséra Davida Finchera.

Najnovšie sa Zaria Forman venovala vytváraniu úchvatných fotorealistických kresieb grónskych ľadovcov. Maľby vyzerajú dokonale realisticky a Zaria nimi chce upozorniť na zmenu klímy. Dúfa, že kresby vyzvú diváka, aby sa zamyslel a zdieľal jej posolstvo ďalej. Časť zisku venuje na organizáciu 350.org, ktorej cieľom je chrániť planétu. Okrem toho je jej umenie darček pre zosnulú matku, ktorej diagnostikovali rakovinu mozgu v Deň matiek.

Realistické maľby ľadovcov

zaria forman malby gronskych ladovcov 4

zaria forman malby gronskych ladovcov 3

zaria forman malby gronskych ladovcov 10

zaria forman malby gronskych ladovcov 7

zaria forman malby gronskych ladovcov 9

zaria forman malby gronskych ladovcov 8

zaria forman malby gronskych ladovcov 14

zaria forman malby gronskych ladovcov 15

zaria forman malby gronskych ladovcov 1

zaria forman malby gronskych ladovcov 13

zaria forman malby gronskych ladovcov 17Zdroj / Realistické maľby ľadovcov od talentovanej umelkyne / Viac diel nájdete na jej stránke alebo facebooku.

ZDIEĽAJ NA: