Návod ako si vyrobiť živicový náramok s flitrami, korálkami alebo rastlinkami

Každá žena už odmalička vie, že krásnych vecí nikdy nie je dosť. A hoci nie každá je zaťažená na bižutériu a šperky, stále sa nájde početná skupina, ktorá pekným náramkom nepohrdne. Obzvlášť v prípade, že si ho vyrobila vlastnoručne. A práve takýto nápad vám ponúkame v dnešnom návode.

Na výrobu budete potrebovať:

 • dvojzložkovú živicu,
 • formu na živicové náramky,
 • flitre a glitre, sušené ale aj živé rastlinky,
 • kabošóny alebo korálky,
 • dva plastové poháriky,
 • drevenú paličku na miešanie živice.

Návod ako postupovať

 1. Zmiešajte dve zložky živice podľa návodu na obale. Nezabudnite na to, že je potrebné miešať ich v plastovej nádobe pomocou drevenej paličky. V tomto prípade je ideálne použiť jednorazový plastový pohárik, ktorý je ohybný.
 2. Prisypte do živice glitre alebo drobné flitre a jemne ju premiešajte.
 3. Zohnite okraj pohárika tak, aby sa na ňom vytvoril malý lievik.
 4. Pripravenú živicu nalejte do formy na náramky, naplňte ju však iba do jednej tretiny.
 5. Niekoľkokrát formou pobúchajte o stôl, uvoľnia sa tak nechcené vzduchové bubliny. Potom do živice opatrne ponorte kabošóny alebo korálky podľa vlastného vkusu.
 6. Po 24 hodinách môžete naliať do formy druhú vrstvu živice. Najskôr už stuhnutú živicu zbavte prachu, ktorý sa na nej usadil, potom na ňu nalejte druhú vrstvu tesne pod okraj formy na náramok a vložte ďalšie objekty a zalejte ich.
 7. Náramok necháme tuhnúť tri dni. Potom ho vyberieme z formy, čo nemusí byť vždy jednoduché. Najskôr sa snažte roztiahnuť boky formy, aby sa dovnútra dostal vzduch a potom sa snažíme pomaly náramok vytlačiť a neskôr vytiahnuť z formy.
 8. V prípade, že nám okolo náramku ostal nevzhľadný okraj tam, kde sa živica z formy preliala, jednoducho ju zbrúsime (je však dôležité mať pri tom ochranné rúško, aby ste nevdychovali škodlivé živicové mikročastice).

Videonávod na živicový náramok

Tento návod môžete ľubovoľne alternovať. Živicu nemusíte zalievať dvakrát, alebo naopak, môžete ju zalievať aj trikrát a vytvoriť tak zaujímavé efekty. Alebo zvoľte jednoduchosť a transparentný živicový náramok ozdobte iba glitrami rôznych farieb. Nech si už vyberiete ktorúkoľvek alternatívu, zabudnite chvíľu na starosti a venujte sa iba tvoreniu.

Zdroj / ako si vyrobiť živicový náramok: youtube

zk

ZDIEĽAJ NA: