8 dôvodov, prečo by tento kameň mal mať doma každý! Pozrite, na čo všetko je dobrý

Znečistená voda, výfuky z áut, smog, ťažké kovy v potravinách, chemikálie v kozmetike a v potrave, pesticídy… Tomu všetkému sú naše telá denne vystavované. Pripojte k tomu nezdravý životný štýl a nikto z nás sa nemôže čudovať, že všetci potrebujeme jednu vec – detoxifikáciu.

Prírodný zázrak menom zeolit

Ak to so svojim zdravím myslíte vážne, určite ste už hľadali spôsoby ako sa zbaviť toxínov, zlepšiť imunitu a získať potrebnú výživu na bezchybný chod organizmu. Aj teraz nám matka príroda ponúka jednoduché riešenie – zeolit. Vulkanická hornina zeolit na seba naviaže ťažké kovy a chemické látky, ktoré do nášho tela nepatria. Potom nám pomôže vylúčiť ich prirodzeným spôsobom.

To všetko znie skvelo, ale ako vlastne funguje magická moc zeolitu? V skutočnosti nejde o mágiu, ale o vedu. Majú mikropóry a trojdimenzionálnu kryštalickú štruktúru zostavenú z kyslíka, silikónu, hliníka a alkalických kovov. Vznikajú na miestach kde zreaguje sopečný prach a sopečné kamene s alkalickou podzemnou vodou. Vďaka tomu pohlcujú nepríjemné pachy i nečistoty. Nájdete ich v práškoch či podstielkach pre mačky. V pôde sa používajú ako prevencia voči plesniam a hnilobe.

Kamene zeolitu môžete použiť v domácnosti ako:

1. odstraňovače zápachu zo zvierat – nepríjemné pachy zo zvieracieho krmiva, podstielok, brlohov a miest, kde sa zvieratká pohybujú, jednoducho odstránite tak, že na ne uložíte kamene zeolitu. Zápach rýchlo pohltia a psíkom, mačiatkam, morským prasiatkam ani iným miláčikom neuškodia!

2. pohlcovač pachu cigariet na koberci alebo zo stien – rozdrvené kamene posypte na koberec a nechajte ich pôsobiť pár dní. Potom ich jednoducho povysávajte. Prášok z kameňov môžete použiť aj na steny.

3. osviežovač vzduchu v smetnom koši – stačí na jeho dno položiť zopár kúskov, hlavne pokiaľ nemáte kompost. Jedlo totiž v koši hnije a plesnivie, čo je spojené s veľmi silným a nepríjemným zápachom. Ušetrite svoje čuchové bunky tejto nepríjemnosti!

4. bojovník proti zápachu z topánok a starého oblečenia, starých kníh a zdedených vzácností – pár kameňov zeolitu sa v skrini doslova stratí. Ich účinok pocítite za pár dní. Ocenia ho najmä milovníci trvalo udržateľnej módy a second-handoví nadšenci. Zápach je preč a ostane iba módny kúsok!

5. ak pridáte niekoľko kameňov do misky s ovocím, vydrží dlhšie čerstvé a nebude hniť. Zeolit má totiž aj antibakteriálne účinky a nedovolí ovociu, aby sa rozkladalo.

Ako pomôže zeolit priamo nášmu organizmu?

6. Prírodná kozmetika so zeolitom

Zeolit spolu s ílom tvorí skvelú dvojicu bojujúcu s mastnou a aknóznou pleťou. Hodí sa na ňu píling ako aj špeciálny pleťový krém. Zeolit na seba naviaže všetky nečistoty, preto sa používa aj v mydlách, šampónoch a sprchových géloch.

7. Výživový doplnok – krása a zdravie zvnútra

Výživové doplnky s obsahom zeolitu fungujú ako zázračný prípravok dva v jednom. Na jednej strane do tela prinesú potrebné minerály a stopové prvky. Zlepšia stav vašich nechtov, vlasov, pokožky, kostí i kĺbov. Zároveň však po odovzdaní živín absorbujú toxíny z tela a vyplavujú ich von. Zbavia vás ťažkých kovov, škodlivých vplyvov radiácie a chemikálií. Takto zvyšujú imunitu a dodávajú mnoho energie.

8. Zdravé zúbky pre krásny úsmev

Zubné pasty a zubné prášky s obsahom zeolitu sú revolúciou v čistení zubov. Namiesto chemikálií, ktoré môžu narušiť zubnú sklovinu a uľahčiť rozvoj zubných kazov, používajú tieto pasty a prášky prírodné ingrediencie. Hornina zeolit baktérie nezabíja, ale vďaka vysokej absorpčnej schopnosti ich na seba naviaže a pohltí. Z vypláchnutím úst sa ich natrvalo zbavíte a ostane vám iba žiarivý úsmev.

Viac informácii o zeolite nájdete na stránkach: bodysolutionsnaturallivingideas

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov