Tento mladík potreboval 24 km nití, 13-tisíc klinčekov a 200 hodín, aby vytvoril úžasný portrét!

Je priam neuveriteľné, čo dokážu kreatívni umelci s veľkou dávkou trpezlivosti. Ukrajinský umelec žijúci vo Wisconsine Zenyk Palagniuk sa rozhodol pre skutočne veľké dielo. Okrem ozajstného vizuálneho skvostu vytvoril aj poctu pre svojho najobľúbenejšieho umelca Justina Timberlaka!

Potreboval viac ako 200 hodín aby svoj idol stvárnil v nadživotnej veľkosti. Nebolo by na tom nič zvláštne, pokiaľ by ho nestvárňoval klincami a niťami. Áno, čítate dobre! Zenyk potreboval neuveriteľných 13,000 maličkých klinčekových hlavičiek k tomu, aby svoje stringartové dielo priviedol k dokonalosti. To však nie je všetko, a tak pekne po poriadku.

V inšpiratívnom videu môžete vidieť ako umelec postupne vytváral jeho portrét. Od náčrtu portrétu ceruzkou na obrovské plátno, cez pribíjanie klincov až po tieňovanie. Už po pripevnení klinčekov naberal obraz na tvare, no po tom, čo ich umelec omotal 24 kilometrami nite sa na plátne vyobrazil realistický Justin Timberlake! Zenykova práca je naozaj obdivuhodná a my mu držíme prsty pri ďalšom tvorení.

Sledujte Zenyk Palagniuk-a, ako sa robí umenie

Stránka umelca: facebook

ZDIEĽAJ NA: