Zelený čaj je zázrak. Viete, ako ho správne pripraviť?

O blahodárnych účinkoch zeleného čaju vedeli už starí Číňania. A dnes to, čo si oni mysleli, máme už aj vedecky potvrdené. Okrem toho, že sa zelený čaj používa aj pri príprave prírodných dámskych parfémov, je obľúbený hlavne kvôli jeho vplyvu na ľudské zdravie. Najprv si prečítajte 7 dôvodov, prečo by ste mali zelený čaj piť, a potom si pozrite video, ako si ho správne pripraviť tak, aby nielen chutil, ale aj správne pôsobil na vaše zdravie.

1. Chudnutie

Zelený čaj pomáha zrýchliť metabolizmus, čo zase pomáha chudnutiu. Okrem toho obsahuje látky, ktoré na seba lepšie viažu tuk, čo tiež oceníte pri zhadzovaní nadbytočných kíl. Jedna šálka ráno na prázdny žalúdok je ideál.

2. Cukrovka

Zelený čaj je skvelým pomocníkom proti cukrovke, pretože pomáha regulovať hladinu glukózy a spomaľuje nárast hladiny cukru v krvi po jedle. Obsahuje polyfenoly, ktoré zvyšujú aktivitu inzulínu.

3. Infarkt

Zelený čaj znižuje vysoký krvný tlak, cholesterol a vďaka tomu aj riziko infarktu. Opäť je však dôležité jeho pravidelné pitie.

4. Rakovina

To, že zelený čaj je skvelý antioxidant, vie skoro každý. Ale to, že slúži ako prevencia pri karcinogénnych ochoreniach, je už menej známe. Ak však chcete využiť jeho účinky, mali by ste ho piť pravidelne, vďaka čomu sa budete lepšie zbavovať toxínov a zároveň znížite riziko nádorového ochorenia.

5. Alzheimerova a Parkinsonova choroba

Výskum na myšiach ukázal, že zelený čaj znižuje počet odumretých mozgových buniek a zlepšuje schopnosť obnovy tých poškodených. Čo je veľké plus, ktoré dokáže znížiť riziko Alzheimerovej a Parkinsonovej choroby.

6. Zubný kaz

Štúdie ukázali, že zelený čaj zabíja baktérie a vírusy, ktoré spôsobujú zubné problémy, infekcie a kazy. Ak však dúfate, že vďaka nemu budete mať aj belšie zuby, spoľahnite sa radšej na účinné bieliacie pásiky.

7. Depresia

Zelený čaj obsahuje L-theanín, čo je aminokyselina, ktorá pomáha človeku uvoľniť sa a fungovať vo väčšej pohode. Takže ak ste pod tlakom, zelený čaj vám pomôže zrelaxovať.

A teraz si pozrite video, ako si správne pripraviť zelený čaj.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov