Zachránili ruiny 700-ročného zámku! Premenili ho na nádherný hotel

Ponoriť sa do histórie stredoveku a stráviť pár nocí na mieste, kde sa prechádzali svetoznámi šľachtici – taká ponuka sa neodmieta. Môžete tak urobiť v zámku z 13. storočia, ktorý bol premenený na luxusný hotel. 150 rokov nebol obývaný a stala sa z neho ruina. Investícia 2,3 milióna libier ho však raz dva postavila na nohy.

Mingary Castle before the restoration.

Gepostet von Mingary Castle am Donnerstag, 7. Januar 2016

Nájdete ho v škótskom Ardnamurchane uprostred hôr neďaleko dediny Kilchoan. Jeho renovácia sa začala v apríli 2016. Luxusná destinácia v srdci rozkošného zámku Mingary má už prvých hostí za sebou, ktorí sa môžu pýšiť nezabudnuteľným ubytovaním. Pritom ešte pred pár rokmi nemal stabilné múry ani strechu. Pýši sa aj kanalizáciou a elektrickými rozvodmi, o ktorých pôvodní majitelia nesnívali ani v tých najdivokejších snoch. Staré múry dýchajúce históriou lemujú kvalitné dlaždičky a nové nátery.

Miestny historik Jon Haylett chváli prácu robotníkov, pretože budova bola podľa neho tesne pred úplným rozpadom. Budúcnosť zámku je však ružová a dôraz bol kladený aj na zachovanie historického rázu tohto miesta. Nebúrali nič, čo nemuseli, hlavne spevňovali a zavádzali nové technológie.

The North range before restoration.

Gepostet von Mingary Castle am Donnerstag, 7. Januar 2016

The courtyard and North range during the l arcilogical dig.

Gepostet von Mingary Castle am Donnerstag, 7. Januar 2016

Majiteľ Donald Houston musel brať do úvahy históriu tohto miesta a nutnosť zachovať jeho hodnotu pre ďalšie generácie. Počas prác narazili napríklad na kanón, z ktorého sa strieľalo pred 350 rokmi. Našli tiež kusy kožených stredovekých vedier a muníciu. Ďalším odhaleným tajomstvom zámku sa stala tajná kaplnka, ktorú premenili na kúpeľňu.

A wee bit of scaffolding.

Gepostet von Mingary Castle am Sonntag, 12. Februar 2017

Správna stredoveká pevnosť musí mať aj tajné priechody a miestnosti. Jedna z takýchto izieb bola zatvorená viac ako 500 rokov. Aj takéto lákadlá sa snažia privábiť do zámku Mingary návštevníkov. V luxusnom hoteli si vychutnajú výhľady na Atlantik, pochutnajú na tradičných i moderných jedlách, oddýchnu v kúpeľnej časti a môžu sa vydať na dlhé túry po nádhernom okolí. Premena stála za to, čo poviete?

Zdroj / Zámok Mingary v Škótsku premenili na luxusný hotel: dailymail | booking

ZDIEĽAJ NA: