Návod ako zhotovil deťom na záhrade dokonalé miesto na hranie! Indiánske teepee obrastené zeleňou si zamilovali hneď

Dostať deti cez prázdniny od počítačov, mobilných telefónov a tabletov je čoraz väčší problém. Rodičia sa trápia s vymýšľaním dostatočne lákavých hier na čerstvom vzduchu. Čo keby ste to radšej nechali na ich fantázii? Všetky deti totiž milujú skrýše a bunkre, a ak im na záhrade postavíte stan – teepee – samé sa rozhodnú, či sa budú hrať na indiánov, na kovbojov na divokom západe, či na lovcov pokladov. Ak necháte teepee obrásť napríklad sladkým hráškom, môžu tam rovno aj zdravo maškrtiť!

Návod ako postupovať

  1. Vykopte najskôr jamu s hĺbkou približne 5 cm, aby ste odstránili trávnik na celej ploche, kde bude stáť teepee.
  2. Do stredu budúceho teepee zatlčte do zeme kolík. Priviažte k nemu farbu v spreji a nakreslite kruh – pôdorys budúceho teepee. Potom môžete kolík zo zeme vybrať.
  3. Zviažte k sebe šnúrkou štyri bambusové tyčky približne 25 cm od ich konca.
  4. Na naznačenom kruhu vykopte štyri 15 cm hlboké jamy tak, aby tvorili tvar kríža, a vložte do nich bambusové palice.
  5. Potom o ne oprite ďalšie štyri bambusové tyče – myslite však na otvor, ktorým deti vlezú dovnútra. Zviažte ich nylonovým lanom. To obtočte aj pomedzi palice, vytvoríte tak „steny“, po ktorých sa budú plaziť rastliny.
  6. Okolo teepee posaďte sladký hrášok, uhorky, fazuľu alebo ozdobný pupenec. Ak chcete dlhodobejšie riešenie, nie len na leto, môžete tam posadiť jazmínové kríky. Vnútro a okolie stačí vystlať mulčovacou kôrou. A máte hotovo!

Záhradné teepee pre deti

Zdroj / Záhradné teepee pre deti: youtube

ZDIEĽAJ NA: