Záhradná párty: Pripravte terasu na letnú grilovačku

Leto sa nezadržateľne blíži a spolu s ním aj príležitosti na záhradné párty. Prečítajte si niekoľko tipov, ako pripraviť terasu na grilovačku s priateľmi.

Zdroj: Bigstock.com

Začnite poctivým vyčistením terasy

Terasu hneď na jar dôkladne vyčistite. Nábytok prejdite čistiacim prípravkom. Nechajte ho pôsobiť a následne ho pretrite vlhkou handrou. Na terasové dosky podlahy odporúčame naniesť špeciálny prostriedok pre hĺbkové čistenie. Vhodný je tiež ochranný olej, ktorý podstatne zvýši životnosť dreva. Nezabudnite vyčistiť aj gril.

Vyberte vhodné miesto pre gril

Určite gril neumiestňujte pod stromy ani blízko ihličnanov. Najlepšie je miesto v závetrí, napríklad pri stene vášho domu. Ako podklad zvážte tvrdý povrch. Výborná je dláždená podlaha, ale postačia vám aj terasové dosky. Pri doskách však hrozí, že drevo sa ľahko zašpiní. Preto ho radšej vopred impregnujte. Uľahčí vám to následné čistenie.

Zdroj: Bigstock.com

Brikety, uhlie alebo drevo?

Grilovať môžete aj na obyčajnom dreve, najprv ho však vysušte. V žiadnom prípade neskúšajte ihličnany. Vplyvom tepla sa z nich uvoľňujú škodlivé toxíny. Dobrou voľbou pre grilovačku je drevené uhlie. Jeho nevýhodou však je, že po 30 minútach z neho zostane len popol. Najlepším riešením sú brikety. Síce sa dlhšie rozpaľujú, ale aj dlhšie horia. Dosahujú tiež vyššie teploty, vďaka čomu bude mäso dostatočne chrumkavé.

Skrášlite si terasu doplnkami

Očarte návštevu vkusným zariadením terasy. Na stôl rozprestrite obrus. Doplňte ho lampášom s vonnou sviečkou či terakotovým kvetináčom s levanduľou. Prichystajte tiež osviežujúce nápoje pre všetkých vašich hostí. Počas horúčav nezabudnite na slnečník. Vaša návšteva to dozaista ocení.

Zdroj: Bigstock.com

Nakúpte radšej viac jedla

Každá grilovačka spravidla pritiahne pozornosť mnohých ľudí. Ľahko sa môže stať, že na tú vašu zavíta niekto navyše a zostane o hlade. Pre istotu vždy kúpte viac jedla. Grilované kuriatko, encián či klobásky si iste radi doprajete aj neskôr. Je však takmer isté, že z vašej grilovačky na druhý deň nezvýši už nič.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov