Búrka im zničila drevený plot. Bolo mu ho ľúto vyhodiť, tak ho premenil na niečo, čo by ste nečakali – vyrobil z neho záhlavie postele

Vaším mestom sa práve prehnala veterná smršť a odniesol si to práve váš drevený plot? Alebo je natoľko poškodený, že ste sa ho rozhodli vymeniť? Poradíme vám! Rozhodne drevené laty nevyhadzujte! Lebo vám ukážeme ako im vdýchnuť nový život a zhotoviť z nich originálny doplnok interiéru. Dnes ho využijeme konkrétne v spálni, ako záhlavie postele.

  1. Zničený plot rozoberieme a ponecháme len zdravé laty bez poškodení ako je hniloba lebo červotoči. Ak je drevo zvlhnuté, necháme ho vyschnúť, následne ho ošmirgľujeme. Môžeme ho natrieť aj priesvitným ochranným lakom, alebo ho ponecháme len na prírodno.
  2. Následne laty spolu zlepíme do požadovanej šírky a výšky. Tento proces trvá najdlhšie, nakoľko je potrebné, aby všetko poriadne vyschlo a držalo.
  3. Pre zabezpečenie stability a bezpečnosti zadnú stranu spevníme 2 latami, ktoré pripevníme vertikálne naprieč celými doskami cca 20 centimetrov od okraja. Jednu môžeme pridať aj do stredu.
  4. Pre zvýšenie celkového efektu môžeme do vrchných rohov pridať svetlá, ktoré nám poslúžia ako nočné lampy.
  5. Rustikálne záhlavie postele je hotové, už ho len umiestniť za posteľ. Zrecyklovali sme prírodný materiál a dali mu šancu na nový život. Nestálo nás to veľa peňazí a finálny výsledok pôsobí naozaj luxusne.

Záhlavie postele zo zničeného záhradného plotaZdroj / Záhlavie postele: reddit

Páči sa Vám tento DIY projekt? Podeľte sa s ním so svojimi priateľmi jednoduchým zdieľaním

ZDIEĽAJ NA: