Mladík svojimi kresbami dôvtipne motivuje ľudí k tomu, aby v uliciach zbierali pohodené odpadky

Pre jedného odpad, pre iného plátno. Aj takto jednoducho by sa dala vystihnúť podstata tohto nápadu. Dnes vám totižto predstavíme tvorbu šikovného umelca, vystupujúceho pod pseudonymom Wenyi. Tento čínsky rodák má naozaj nezvyčajnú záľubu. Zbiera totiž nepotrebné odpadové kusy kartónu a kreslí na nich originálne dielka. Tie položí späť na miesto, kde ho našiel. Tým donútil ľudí hľadať jeho diela, a všímať si tak odhodený odpad.

Jeho práce zahŕňajú rýchle čiernobiele skice, ale aj krásne detailné vodomaľby plné života a energie. Materiál zbiera vo svojom rodnom meste Dali. Nachádza ho pohodený v prírode, no zväčša v okolí odpadkových košov, kam ľudia nepotrebné kusy kartónu zvyknú vyhadzovať. Nás veľmi teší, že Wenyi dokázal nájsť krásu na mieste, kde iní nevidia nič užitočné. Len tak ďalej!

wenyi-kresby-na-odpadovy-karton-papier-1 wenyi-kresby-na-odpadovy-karton-papier-2 wenyi-kresby-na-odpadovy-karton-papier-3 wenyi-kresby-na-odpadovy-karton-papier-4 wenyi-kresby-na-odpadovy-karton-papier-5 wenyi-kresby-na-odpadovy-karton-papier-6 wenyi-kresby-na-odpadovy-karton-papier-6a wenyi-kresby-na-odpadovy-karton-papier-7 wenyi-kresby-na-odpadovy-karton-papier-8 wenyi-kresby-na-odpadovy-karton-papier-9 wenyi-kresby-na-odpadovy-karton-papier-10 wenyi-kresby-na-odpadovy-karton-papier-11

Zdroj / Kresby na odpade, ktorý sa povaľuje v uliciach: boredpanda

ZDIEĽAJ NA: