Význam kvalitných pracovných rukavíc v rôznych odvetviach

Rôzne pracovné odvetvia si vyžadujú rôzne pracovné pomôcky. Pracovná obuv je základom, no ako myslíme na bezpečnosť nôh, mali by sme myslieť aj na pohodlie a ochranu rúk.

zdroj: freepik

Súčasťou pracovnej výbavy by tak jednoznačne mali byť pracovné rukavice, ktoré majú zásadný vplyv na ochranu a komfort pracovníkov. V tomto článku sa pozrieme na význam kvalitných rukavíc v rôznych odvetviach.

Ktoré sú tie pravé?

Na rukavice by nemali zabúdať zvárači. Zváračské rukavice sú totiž kľúčovým prvkom pre ochranu pracovníka pred tepelným žiarením a lietajúcimi iskrami.

Základom tohto druhu rukavíc by mal byť kvalitný materiál, no tiež by sa nemalo zabúdať na to, aby manipulácia so zváračským vybavením bola čo najpohodlnejšia. Kvalitné rukavice dokážu zváračov ochrániť pred popáleninami, ktoré sú obrovským rizikom.

V odvetviach, kde zamestnanci pracujú v exteriéri a v nepriaznivých podmienkach, by tiež nemali rukavice chýbať. Nepremokavé pracovné rukavice udržia ruky pracovníka v pohodlí, čím podporia efektivitu pri práci. Je dôležité, aby tieto rukavice boli odolné voči vode, no aj vetru.

Samozrejmosťou je aj ochrana pred porezaním, ktoré môže mať nepríjemne následky. Pri manipulácii s ostrými nástrojmi a materiálmi sú rukavice proti porezaniu úplnou povinnosťou.

Kvalitné rukavice tohto typu by mali byť vyrobené z odolných materiálov (nylon, elastan, Dyneema® biovlákno), ktoré chránia ruky pred ostrými predmetmi, no tiež umožňujú slobodný pohyb rúk.

zdroj: https://www.ganes.sk/p/rukavice-proti-porezaniu/najtensie-protiporezne-rukavice-tegera-8845-5-

Pri kúpe sa zamerajte na tento faktor

Ochrana rúk nie je iba otázkou bezpečnosti, ale aj komfortu zamestnancov. Prvotriedne pracovné rukavice prispievajú k zvýšeniu produktivity a zníženiu počtu pracovných úrazov. Investícia do kvalitných rukavíc sa tak stáva investíciou do celkovej efektivity podniku.

Ako vidíte, práca s rukavicami má svoj význam. Bezpečnosť, komfort a ochrana pred rôznymi nebezpečenstvami sú faktory, ktoré ovplyvňujú voľbu správnych rukavíc pre konkrétne pracovné prostredie.

Na prvom mieste by teda pri ich výbere mala byť kvalita, aby bola ochrana maximálna a pohodlie zamestnancov pri každodenných pracovných úlohách čo najvyššie.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov