Využite voľný čas a ušite svojím deťom prechodnú čiapku

Pre svoje deti chceme vždy len to najlepšie. Zaujímajú nás „veľké“ veci, pričom mnohé užitočné maličkosti presúvame z jednej na druhú, ešte väčšiu policu. Mamičky si vždy povedia, že čiapok, šatiek a šálov nie je nikdy dosť. Pravda je však taká, že so žiadnym kúskom látky sa nepatrí plytvať – preto sa zameriavame na funkčné a viacúčelové materiály pre potešenie ako detí, tak aj rodičov. Na čo sa zamerať pri výbere prechodných detských čiapok?

Nápady šité na mieru

Ste zruční a máte toľko voľného času, aby ste začali s prípravou na jeseň a potešili svoju ratolesť praktickou dvojvrstvovou čiapkou? Základom šitých čiapok sú spomínané dve vrstvy pre zvýšenú ochranu hlavičky a uší najmä u menších detí približne do predškolského veku. Možno ju používať aj za teplejšej zimy, keď teploty neklesajú prudko pod nulu.

Na vrchnú časť čiapky používame polyesterový materiál, pri podšívke sa kreatívne viac vyhráme. Síce stále k veľmi obľúbeným materiálom patrí fleece, plyš a priedušná bavlna, pri troche doplnkov sa už dostávame na inú kvalitatívnu úroveň. Dokazujú to najmä šité modely z teplákoviny, presnejšie z bavlnených vlákien s elastanom. Táto kombinácia materiálov perfektne vyhovuje ako bežnému, tak aj intenzívnejšiemu výletnému tempu, kde už predpokladáme zvýšené potenie a nadmernú vlhkosť. Overená priedušnosť je u tohto materiálu len jednou funkčnou stránkou – ďalej na ňu nadväzuje ochrana pred chladom a vetrom.

Viete, že?

U starších detí a teenagerov nie sú ešte v prechodnom období nevyhnutné dvojvrstvové čiapky? Pri dobrej imunite jesennému počasiu odolajú aj vďaka šitým čiapkam z mäkkého úpletu. Za ich funkčnými kvalitami sa môže skrývať jednak zvýšený podiel prírodnej bavlny pre optimálnu cirkuláciu vzduchu alebo úplet s elastanom – veľmi pružným, príjemným na dotyk, ktorý drží svoj tvar nielen jednou sezónou!

Zdroj obrázku: Evgeny Atamanenko / Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov