Vytvorte si vlastný šperk. Začnite s korálkováním ešte dnes.

Mať originálny šperk je snom každej ženy. S trochou trpezlivosti a šikovnosti si ho môžete vytvoriť samé kedykoľvek budete chcieť. Či už dáte prednosť jednému kúsku, alebo si vytvoríte celú sadu je len na vás, a naviac – máte zaručené, že žiadna iná žena nebude mať také isté šperky ako vy.

Ketlované náušnice

Touto základnou technikou v korálkovaní sa najčastejšie vytvárajú náušnice, prívesky, ale aj náramky. Nepotrebujete toho veľa, postačí vám len pár základných bižutérnych komponentov.

Materiál

Postup

  1. Na ketlovací nit navlečte jednu korálku. Koniec nitu ohnite do očka pomocou ketlovacích klieští. Očko úplne neuzatvárajte. Najprv naň navlečte náušnicové zapínanie a až potom očko uzavrite.
  2. Ak chcete dlhšie a nápaditejšie náušnice zaobstarajte si viac druhov korálkov, ktoré budú navzájom ladiť. Prvú náušnicu navlečte na ketlovací nit a urobte hore, nad korálkou ketlovacími kliešťami očko. Ďalšiu korálku navlečte na ketlovaciu ihlu a urobte očko nad ňou aj pod ňou. Očká úplne neuzatvárajte. Nezabudnite do jedného očka prichytiť prvú navlečenú korálku na ketlovacom nite a až potom očko úplne uzavrite. Do druhého očka na ketlovacej ihle navlečte náušnicové zapínanie, alebo ďalšiu ketlovaciu ihlu s korálkou.
  3. Každú náušnicu ukončite náušnicovým zapínaním. Takto si môžete urobiť rôzne dlhé náušnice.
  4. Na jeden ketlovací nit môžete navliecť aj viac koráliek. Takéto náušnice budú pevnejšie a nebude vidieť spojovacie očká. Nezabudnite ale nechať dostatok miesta na nite, aby ste mohli pohodlne vytvoriť očko, na ktoré pripnete náušnicové zapínanie.

Prívesok

Týmto spôsobom si môžete vytvoriť aj prívesok, ktorý bude dokonale ladiť s vami vytvorenými náušnicami. Budete potrebovať rovnaké korálky ako pri náušniciach, ketlovací nit, retiazku a zapínanie na retiazku.

Vytvorte prívesok rovnako ako ste vytvorili náušnice. Na konci nitu urobte očko a navlečte ho na retiazku. Na koncoch retiazky nezabudnite pripevniť zatváranie (karabínku na jeden koniec a očko na druhý koniec retiazky) a máte hotovo.

Zaujalo vás korálkovanie? Prezrite si desiatky návody na výrobu šperkov na webe České korálky.cz.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov