Vytvorte si doma oázu pokoja za pár drobných

Ak sa vám zdá, že váš život vám preteká pomedzi prsty, nič nestíhate a dávno ste nad všetkým stratili kontrolu, je najvyšší čas poriadne vypnúť a zrelaxovať. Nemusíte pritom nikam chodiť. Budete milo prekvapení, ako dobre sa dá oddýchnuť bez toho, aby ste vytiahli päty z domu a len za pár drobných.

Nájdite si miesto, ktoré bude len vaše

Ak máte rodinu, pouvažujte, kde môžete byť celkom sami. Či je to vaša spálňa, pracovňa alebo kúpeľňa, každá z týchto miestností sa vďaka správnym doplnkom môže zmeniť na relaxačné miesto. Dôležité je, aby bol tento priestor len váš a hlavne, aby vás tu nikto nevyrušoval.

Čitateľský kútik

Keď sa ľudí opýtate, ako by strávili voľný večer, mnohí odpovedia, že s dobrou knihou v ruke. Pridajte sa k nim aj vy. Pouvažujte, kde v byte by ste si mohli zriadiť váš čitateľský kútik. Môže to byť tichý kút v spálni, alebo priamo v pracovni či v obývačke. Dôležité je, aby vás nevyrušoval telefón ani počítač.

Na zriadenie priestoru určeného výhradne na čítanie toho veľa potrebovať nebudete. Základom je pohodlné kreslo, stolík a kvalitná lampa. Všetko čo k tomu potrebujete nájdete v predajniach Jysk. Kreslo by ste mali umiestniť chrbtom do miestnosti tak, aby ste sa z neho dívali z okna. Práve pohľad z okna by mal byť príjemný a upokojujúci. Pridajte na parapet niekoľko izbových kvetov na dotvorenie tej správnej atmosféry. Pre prípad, že by vás skolila zima, majte cez kreslo prehodenú mäkkú deku. Vedľa kresla umiestnite malý stolík – stačí, aby sa na neho zmestila kniha, lampa a hrnček s čajom. Nič iné na oddych potrebovať nebudete.

Wellness vo vašej kúpeľni

Zastavte čas a zresetujte hlavu priamo vo vašej kúpeľni. Ale pozor, nezabudnite na navodenie atmosféry. Začnite tým správnym svetlom – ostré svetlo nie je nič pre unavenú myseľ. Nechajte preto lampy zhasnuté a zapáľte radšej niekoľko sviečok. Obyčajné čajové sviečky kúpite takmer v každom obchode, ale ak hľadáte viac doplnkov, skúste prelistovať leták Pepco, kde tiež nájdete mnoho kúpeľňových inšpirácií.

Miesto pre vaše koníčky

Túžite mať k dispozícii priestor, kde sa budete venovať ručným prácam, dekoratívnej tvorbe či iným manuálnym zručnostiam? Vytvorte si ho! Bude to vaše miesto, v ktorom načerpáte inšpiráciu a pretavíte ju do svojho veľdiela. Upravte si ho podľa svojich potrieb. Nezabudnite na stôl, pohodlnú stoličku či kreslo a vhodné osvetlenie. Košíky a látkové koše, ako aj drevené boxy budú vďačným úložným priestorom, do ktorého sa veľa zmestí a pritom vždy vyzerajú pekne a upravene. Ich širokú ponuku nájdete v letáku Pepco.

Bez ohľadu na to, či počas relaxu tvoríte alebo čítate, neničte váš oddych a načerpanú inšpiráciu upratovaním vždy, keď sa chystáte vašu oázu opustiť. Je to vaša oáza a mala by vás vystihovať bez ohľadu na to, čo si o nej myslia ostatní. Pokojne nechajte na stolíku rozčítanú knihu či nedokončený obraz. Ide o to, aby ste oddychovali zakaždým, keď do tohto priestoru vstúpite. A to sa stane len vtedy, keď budete môcť hneď nadviazať na miesto, kde ste naposledy skončili.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov