25 nápadov na výšivky vyšité francúzskymi uzlíkmi + návod ako postupovať

Francúzske uzlíky. Znie to tak, hmmm, francúzsky! Ich názov je odvodený od krajiny pôvodu. Majstri z tejto krajiny chceli vidieť, ako tento steh vynikne na látke z Číny, preto ho prepožičali svojim čínskym kolegom. Na základe toho si ho potom vo Francúzsku veľmi obľúbili. A nielen tam.

Vyšívanie francúzskymi uzlíkmi je veľmi zaujímavá technika. Umožňuje nitke vystúpenie do priestoru, preto takto vyšitý obrázok získava jemný 3D rozmer. Aj keď sa môže zdať, že je to len nejaký náhodný uzol, nie je to tak. Aj táto technika má svoj postup a ako všetko, čo súvisí s vyšívaním, je len pre osoby s obrovskou trpezlivosťou. Pri tejto technike sa najprv pichne navlečená ihla zdola do látky, potom sa okolo ihly omotá nitka a následne sa ihla pichne do toho istého miesta, ako na začiatku. Vyžaduje si to aj korekciu prstami – treba popoťahovať nitku tak, až kým hore nevznikne uzlík. Je to celkom zložité, preto si táto technika vyžaduje veľkú dávku zručnosti a tvorivosti.

Veď ako inak by vznikli tieto nádherné výšivky s francúzskymi uzlíkmi? Krásne vyzerá lúka plná kvetov alebo strom obsypaný ružovými pukmi. Uzlíky sa môžu umiestniť tesne vedľa seba a vytvoria tak lúky, stromy, či ovocné plody. Ak budú uzlíky ďalej od seba, umožňuje to autorovi vytvárať rôzne obrazce, ktoré môžu zdobiť aj niektoré kusy oblečenia.

Vyšívanie obrazov touto technikou je len pre skutočných majstrov a majsterky. Obdivujeme všetkých, ktorí ju ovládajú aj tých, ktorí sa ju chystajú naučiť. Klobúk dole pred všetkými zručnými a kreatívnymi dušami!Zdroj / Výšivky vyšité francúzskymi uzlíkmi: livemaster

Vyšívanie francúzskymi uzlíkmi

ZDIEĽAJ NA: