Vyšívané veľkonočné vajíčka | Návod ako na to a inšpirácie

V obchodoch na Vás z každej strany zazerajú čokoládové zajace a iné tvory, čo je neklamný znak toho, že sa blíži Veľká Noc. Samozrejme, s inšpiráciami a návodmi, ako si vyrobiť veľkonočné ozdoby, sa akoby vrece roztrhlo. Ak chcete zaujať naozaj originálnou dekoráciou, nasledujúci návod na vyšívané vajíčka je tým pravým pre Vás.

vysivane velkonocne vajicka navod 15

Budete potrebovať:

  • surové vajíčka (najlepšie ak máte domáce vajíčka, majú pevnejšiu škrupinku),
  • špeciálny vŕtací prístroj (na urobenie otvoru, tu je použitý špeciálny prístroj Dremel, vhodný na takéto malé a krehké predmety),
  • dlhé tenké ihly,
  • rôznofarebné nite na vyšívanie,
  • malé ostré nožnice a lepidlo.

vysivane velkonocne vajicka navod 02

Návod

  1. Pomocou kotúčového nástavca vyrežte do vajíčka otvor, ktorý bude zadnou stranou. Najprv menší, postupne ho zväčšujte. Veľmi jemne a opatrne, aby škrupinka nepraskla. Vajíčko vyprázdnite, poriadne umyte, hlavne zvnútra a utrite do sucha.
  2. Pred tým, než začnete vyšívať, je potrebné opäť použiť Dremel – s malým vrtáčikom. Ceruzkou si na škrupinku naznačte tvary, aké budete chcieť vyšívať (napr. pomocné čiary, bodky atď.) a vrtákom opatrne urobte do škrupinky dierky. Keď dovŕtate, octom môžete zo škrupinky zmyť ceruzku.
  3. Tak môžete začať vyšívať! Farby a vzory sú na Vás, v návode Vám ponúkame zopár inšpirácii. Nezabúdajte na opatrnosť, keďže pracujete s krehkým materiálom. Kvôli malému pracovnému priestoru sa Vám pravdepodobne nepodarí nite zauzliť, preto použite na ukončenie lepidlo.

vysivane velkonocne vajicka navod 01vysivane velkonocne vajicka navod 1

Či už hotové vyšívané veľkonočné vajíčka dáte do misky alebo košíčka, táto dekorácia bude mať istotne úspech! Keď sa nedarí, nezúfajte a skúšajte ďalej, pretože výsledok naozaj stojí za to.

Ďalšie vyšívané veľkonočné vajíčka

OLYMPUS DIGITAL CAMERAvysivane velkonocne vajicka navod 03 vysivane velkonocne vajicka navod 04 vysivane velkonocne vajicka navod 05 Vyšívané veľkonočné vajíčka | Návod ako na to a inšpirácie 07 vysivane velkonocne vajicka navod 08Zdroje / vyšívané veľkonočné vajíčka niťou: designsponge, pointsdecerise

Vaši kreatívni priatelia sa o tomto kreatívnom veľkonočnom nápade ako vyšívať vajíčka radi dozvedia, preto zdieľajte. Ďakujeme za podporu a prajeme Vám kreatívny deň!

ZDIEĽAJ NA: