Tvorí pestrofarebné vyšívané prívesky. Inšpirujú ju pri tom filipínske tradície

Ruby Thursday sa pod značkou Thursday CraftLove venuje tvorbe pestrofarebných vyšívaných šperkov, najmä príveskov a náušníc. Zobrazuje v nich krásu svojej rodnej krajiny – Filipín. Farebné kvety sú inšpirované záhradami, ktorými sa prechádzala v detstve. Abstraktné kúsky sú zase ovplyvnené životom na ostrove. Všetky rozprávajú príbeh o tom, kto je a odkiaľ pochádza.

View this post on Instagram

Nothing brightens a day like flowers do. So here's some flowers you can wear everyday to bring some cheer to your day and outfit. It never wilts, plus it's a conversation piece too! These necklaces are proudly hand embroidered in Davao City, Philippines. If you're located overseas, you can order via my Etsy shop. Link in bio. If you're in the Philippines, send me a message to order. ❤️❤️❤️

A post shared by Ruby Thursday More (@thursdaycraftlove) on

Ruby vyrástla v kruhu šikovných tvorcov a vyšívať ju naučila mamina. Dodnes s láskou spomína na to, ako sedávala na zemi pri jej šijacom stroji a odstrihávala nite z kapsičiek, peračníkov a pestrých obliečok na vankúše, ktoré šila jej mama. Ale až keď sa Ruby sama stala matkou, opustila svoje povolanie – fotografky v novinách – a začala sa naplno venovať svojej vášni, vyšívaniu. Naplnila svoju túžbu tvoriť a zároveň sa tak snažila prispieť do rodinného rozpočtu.

Niektoré motívy sú inšpirované pestrou prírodou alebo počasím, ktoré aktuálne na Filipínach vládne. Iné inšpirácie sú konkrétnejšie – napríklad prevzaté zo slávnostného zvršku Barong Tagalog, ktorý nosievajú muži napríklad počas svadieb. Šperky tiež pomenúva filipínskymi slovami, napríklad Sinag, čo znamená lúč slnka.

Jej tvorba začína inšpiráciou a pokračuje nákresom v počítači. Vzor si vytlačí a potom začína skutočné dobrodružstvo – výber farebných nití. Potom si na látku načrtne, kadiaľ budú viesť stehy. Počas práce často mení farby a výsledok je niekedy úplne iný, ako očakávala. A čo má na tejto práci najradšej? Okrem možnosti kreatívne sa vyjadriť sa jej páči aj to, že si prácu so sebou môže zobrať kamkoľvek a tráviť tak mnoho času so svojou malou dcérkou – hoci aj na pláži či v záhrade.

View this post on Instagram

Necklace party, anyone? 🙌

A post shared by Ruby Thursday More (@thursdaycraftlove) on

View this post on Instagram

Someone sent me a message recently, asking if I still have this Rosa necklace as she can't find it anymore in my Etsy shop. She lost hers, unfortunately and is hoping to replace it. She got it as a gift from her boyfriend 2 years ago. She's half-Filipina based in New York, and knowing that this piece was inspired by the Barong Tagalog–the Philippines' national attire traditionally worn by men–her boyfriend knew it will be special to her. She's been wearing it all the time and has been getting a lot of compliments for it. I am grateful to hear stories like this–of how a simple necklace can connect people, of how it can be a memento of something important, of how it can be an expression of love, of how it can connect someone to her roots. It is always my prayer that each piece I make "sparks joy" in people and bring them good luck.

A post shared by Ruby Thursday More (@thursdaycraftlove) on

View this post on Instagram

My version of "mass production." 😂

A post shared by Ruby Thursday More (@thursdaycraftlove) on

Stránky autorky a foto © thursdaycraftlove.com | Facebook | Instagram | Etsy

Zdroj / Ručne vyšívané šperky inšpirované filipínskymi tradíciami: mymodernmet

ZDIEĽAJ NA: