Výroba letákov online: Efektívna a rýchla

Letáky patria medzi najlacnejší spôsob propagácie. Aby však zaujali cieľovú skupinu a boli dostatočne efektívne, treba dodržať niekoľko zásad. Vďaka nim bude výroba letáku hračka. Na čo treba myslieť pred tlačou letákov?

Výroba letákov nepredstavuje nič zložité. Stačí si ujasniť, pre akú cieľovú skupinu je leták určený. Skôr než sa do jeho tvorby pustíte, premyslite si správnu stratégiu. Prichádzate s niečím prínosným? Koho chcete osloviť? Čo je cieľom vašej propagácie? Ak poznáte odpovede na tieto otázky, smelo sa pustite do výroby reklamných letákov.

Jednoduchá grafika, čitateľný font, stručná komunikácia

Obrázok nahradí tisíce slov. Skôr než na obsiahly a podrobný text sa sústreďte na jasné a stručné oznámenie, veľké titulky a medzititulky, prehľadnú a pútavú grafiku. Všetko doplňte fotografiou alebo obrázkom, ktorý čo najlepšie vystihuje podstatu toho, čo ponúkate. Pamätajte, že musíte predávať jeden produkt na jednom letáku. V obsiahlej ponuke sa potenciálny zákazník môže stratiť a vy prídete o jeho záujem. Okrem kontaktných informácií a vášho loga by mal reklamný leták obsahovať aj výzvu k akcii. V neposlednom rade je dôležité samotné zhotovenie: typ letáka, formát a celková kvalita tlače.

Typ letáka: Vyberte si to pravé

Letáky môžu byť neskladané alebo skladané. Medzi najčastejšie formy skladaných letákov patria paralelný falc, harmonika a zavinovací falc. Čo sa týka formátu letákov, ponuka je naozaj pestrá. Pri neskladaných letákoch to môže byť A3 až A7 alebo DL, paralelný falc sa obvykle vyrába v rozmeroch A4 až A7 alebo DL. Harmonika a zavinovací falc majú väčšinou formáty A5, A6, A7 alebo DL. Ako leták je možné vytlačiť nielen ponuku produktov a služieb do schránok, ale napríklad aj mapu mesta pre turistov alebo jedálny lístok.

Kvalitný, alebo lacný papier? Voľbu materiálu prispôsobte cieľovej skupine

Ponúkate luxusný tovar vybraným klientom alebo tlačíte leták s akciovou ponukou tovaru pre celé sídlisko? Od toho sa, samozrejme, odvíja voľba materiálu. Leták online v neskladanej verzii si môžete nechať vyrobiť v množstve už od 1 kusu. Obvyklá dostupná gramáž papiera je od 90 g/m2 pri ofsetovom papieri do 300 g/m2 pri matnej alebo lesklej kriede.

Skladané letáky sú oveľa luxusnejším a časovo náročnejším variantom produktovej prezentácie. Tlačiť sa dajú od 50 do 50 tisíc kusov. Dostupné sú tiež materiály od 90 g/m2 pri ofsetovom papieri do 300 g/m2 pri matnej alebo lesklej kriede. Môžete si zvoliť zušľachtenie v podobe jednostranného alebo obojstranného lesklého či matného lamina. Vyššia gramáž papiera a povrchová úprava vrátane dobre zvoleného formátu skladaného letáka tak môže byť prezentáciou, na ktorú budete vo firme naozaj hrdí.

Neviete si rady? Spojte sa s odborníkmi

Ak sú pre vás reklamné letáky a ich výroba online niečo nové, obráťte sa na odborníkov. Point4me Profi je e-shop brnianskej tlačiarne Point4me. Nájdete tu nielen tlač letákov, ale aj mnoho ďalších firemných tlačovín ako sú brožúry, vizitky, kalendáre či samolepky. Tím zákazníckej podpory vám pomôže s predtlačovou prípravou, nahrávaním dát, výberom materiálov alebo formátov aj s prípravou individuálnych zákaziek na mieru.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov