16 úžasných vynálezov, ktoré existujú len v Japonsku, no potešili by sa im ľudia na celom svete #2

Japonsko je vo svete známe svojimi vynálezmi a vychytávkami, ktoré prinášajú do našich životov viac pohodlia. Niektoré sú trochu zvláštne, iné úplne geniálne a väčšina z nich sa pohybuje niekde medzitým. Spomeňte si napríklad na selfie tyč, ktorá bola pred pár rokmi terčom výsmechu… Na nasledujúcich fotografiách sa s vami podelíme o super zlepšováky z tejto inovatívnej krajiny. Ak by vám to však nestačilo, prečítajte si o ďalších šestnástich japonských vynálezoch.

1. Sedadlá vo vlaku, ktoré sa dajú otáčať

View this post on Instagram

one of these great #japanese #inventions that make #everyday #life #easier – in trains you can rotate the seats in the direction of #travel #japan #jr #japanrailways

A post shared by Jörg Hemker (@joerghemker) on

Ak neradi sedíte proti smeru jazdy vlaku, môžete si ich otočiť akokoľvek chcete.

2. Helma na motorku s dierou na prestrčenie vlasov

Takto sa japonskí výrobcovia heliem starajú o dámy. Efektívne a štýlovo.

3. Miesto, kam môžete posadiť dieťatko na verejných toaletách

Všetci rodičia o niečom takom snívajú – špeciálne miesto, kam môžete usadiť svoje dieťatko zatiaľ čo ste na toalete. Ak ste s dieťatkom vonku osamote, je nebezpečné nechať ho čakať pred dverami a nepríjemné vziať ho so sebou dovnútra a nechať ho iba tak pobehovať.

4. Kaviareň pre osamelé duše

Cítite sa trápne, ak v kaviarni sedíte sami? V Japonsku oproti vám posadia veľké plyšové zvieratko. A viac nie ste sami.

5. Diagonálne prechody pre chodcov

Nájdete ich v Tokiu a ušetria mnoho času i nervov – jednoducho prejdete presne tam, kam sa potrebujete dostať.

6. Tichý mikrofón na karaoke

Je určený pre ľudí, ktorí nechcú iných obťažovať svojim spevom, alebo sú príliš hanblivý. Mikrofón stíši váš hlas a môžete ho počuť iba vy.

7. Špeciálne toaletné papuče

Nájdete ich v každej domácnosti. Japonci pokladajú toaletu za najšpinavšie miesto v domácnosti a nemôžu tam vstúpiť v papučiach, ktoré používajú v ostatných častiach bytu či domu.

8. Vankúš na ležanie na bruchu, ktorý uľahčí prácu

© japantrendshop

Keď ležíte na bruchu a pracujete na počítači, vaše ruky sa rýchlo unavia. Tento vankúš, alebo lepšie povedané držiak, vás odbremení.

9. Majiteľovo priezvisko namiesto čísla na budove

V Japonsku väčšina ulíc nemá názvy a čísla domov sa odvíjajú od roku, kedy boli postavené. Preto často nájdete veľký nápis s menom majiteľa domu. V takýchto podmienkach sa to naozaj hodí.

10. Umývadlo, ktoré šetrí vodu – napĺňa splachovaciu nádrž

Splnený sen ľudí, ktorým záleží na šetrení vody a na ekologickosti. Voda z umývadla, v ktorom si umývajú ruky, napĺňa nádrž na splachovanie toalety.

11. Automatizované obchody

© Александр Беленький/livejournal

Japonsko je krajinou robotov a automatizácie, ktorá nahrádza ľudí všade, kde je to možné. Napríklad v takomto obchode nie sú predavači – iba stroje. Je to raj pre introvertov, ktorí tu nemusia s nikým prehovoriť!

12. Hotel s robotom – dinosaurom na recepcii

V tomto hoteli vás na recepcii pozdraví robot, dinosaurus v rozkošnom klobúku.

13. Obrúsok, ktorý zakryje vašu tvár keď jete hamburger

Na to, aby ste zahryzli do hamburgra, musíte doširoka otvoriť ústa. Japonci takéto odhalenia nemajú radi, podobne ako mnohí iní ľudia, preto vymysleli obrúsky, za ktoré sa dá schovať. Je na nich motív tváre, čo prispieva k optickej ilúzii a reprezentatívnemu výzoru.

14. Prispôsobiteľné tatami

© shinple
© shinple

Japonci robia všetko na zemi: jedia, spia, pracujú, pozerajú filmy… Preto vymysleli posteľ, ktorá sa rýchlo premení na pracovný stolík a podobne.

15. „Parkovisko“ pre dáždniky

Vedľa mnohých kancelárskych budov nájdete takéto parkoviská pre dáždniky. Nemusíte tak premýšľať, aké bude počasie.

16. Jednoducho otvárateľné plechovky

© levik/livejournal

Majú špeciálny krúžok, ktorý uľahčuje ich otváranie. Nemusíte si na nich lámať nechty, pretože je trochu nadvihnutý nad samotnou plechovkou.

Ilustračná foto: bolubantatlevik/livejournal 

Zdroj / Vynálezy z Japonska, ktoré by sa mali rozšíriť aj k nám!: brightside

ZDIEĽAJ NA: