Vymeňte závesy za rolety a doprajte si relax aj súkromie

Dnes sa okrem záclon pri dekorácii okien aktívne používajú žalúzie, ktoré sú zdobiacim prvkom interiéru a chránia miestnosť pred zvedavými očami. Ide o veľmi podobný tieniaci mechanizmus, s vyššou funkčnosťou. Úprava svetla v interiéri je s ním naozaj jednoduchá. 

Praktické a krásne tienenie do interiéru 

Moderné rolety sú dnes veľmi praktické a krásne. Rozmanitosť im dáva niekoľko odtieňov, vďaka čomu sa môžu použiť v rôznych miestnostiach. Či už sa jedná o pracovňu v prísnom klasickom štýle alebo spálňu ladenú do vidieckej atmosféry. V porovnaní s inými typmi tienenia sú estetickejšie a dodajú každej miestnosti prestíž a pohodlie. 

Hlavnou výhodou je, že sa ľahko čistia, sú odolné voči teplotným extrémom. Vďaka tomu je ich životnosť oveľa dlhšia ako životnosť záclon alebo závesov. 

Na výrobu sa používa tkanina, ktorá môže byť hladká alebo so vzorom. Tkaniny sa používajú v rôznych priepustnostiach svetla, od priesvitných po úplne nepriehľadné. Takýto obrovský výber možností vám umožňuje navrhnúť miestnosť s požadovanou úrovňou zatemnenia. 

Zvládnu aj náročnejšie podmienky 

Interiér ale nie je jediný priestor, v ktorom môžete vhodnú tieniacu techniku umiestniť. Ak chcete mať v okolí moderného a krásne veľkého okna voľný priestor na iné dekorácie. Zabudnite na záclony a závesy a využite na tienenie okna odolné vonkajšie rolety 

Vonkajšie rolety sú z ešte pevnejších materiálov a dokonale izolujú prostredie okna od svetla, ale aj hluku. A to všetko pri plnom prenikaní čerstvého vzduchu do interiéru. Samozrejme, na ich inštaláciu budete možno potrebovať kvalitnú sadu vrtákov a odborníkov. Spokojnosť s ich využitím bude ale maximálna a komfort na nezaplatenie.  

Tak sa o tom presvedčte a aj počas zimy si svoj interiér vhodnými roletami ochráňte. Prípadne si užite čerstvý vánok na obľúbenej záhradnej lavičke v blízkosti domu. 

Zdroj obrázka:marilook/Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov