Vymeňte plátno za vlasy – umelecké diela, ktoré dámy nosia na hlave

Farba vlasov je hlavným ukazovateľom nálady a duševného stavu ženy. Čerstvosť a žiarivosť farby vlasov je rovnako dôležitá ako ich zdravie. V móde sú však momentálne bláznivé farebné kombinácie, ktoré pripomínajú umelecké diela, a dokážu ich vytvoriť iba naozajstní umelci. Existuje zoznam techník farbenia, ktoré si zamilujete, a možno ich budete chcieť doma aj vyskúšať na vlastnej koži.

Dvojfarebné farbenie vlasov

Hovoríme o akomkoľvek farbení vlasov, kedy použijete dva rôzne odtiene. Jeden je základný odtieň, druhý sa používa na zosvetlenie alebo stmavenie prameňov, prípadne na obohatenie určitej časti vlasov o zaujímavý odlesk. Väčšina stylistov rada používa 3 a viac odtieňov, aby odlesky plynulo zamiešali do vlasov. Skvelo vyzerá napríklad aj dip-dye účesov, ktoré sa väčšinou kombinujú do modrých a fialových odtieňov. Dvojfarebné sfarbenie sa však nevyrába iba pastelovými alebo jasnými farbami. Môže to byť aj klasické ombre alebo balayage z prirodzenými blond alebo hnedými odtieňmi.

Farebný melír

Vo väčšine prípadov sú melírmi svetlejšie pruhy, ktorých cieľom je zlepšiť prirodzenú štruktúru vlasov a rozjasniť pramene. Líšia sa odtieňmi, veľkosťou a umiestnením. Mnohé ženy sa rozhodnú pre melír, aby prirodzene prešli z tmavej základnej farby vlasov na svetlejšiu bez extrémneho odfarbovania. V tomto prípade musia byť pruhy veľmi tenké. Ak sú širšie časti zosvetlené, nazývajú sa chunky highlights. Melír môžete umiestniť po celej hlave, strategicky vpredu, alebo len na koncoch. Inými slovami, kdekoľvek chcete. V zásade existujú 2 najobľúbenejšie typy melírov, tradičné fóliovanie a techniky voľnej ruky aka maľovanie na vlasy. Druhý variant je v dnešnej dobe supertrendový a obsahuje aj milovanú balayage. Nebojte sa preto vybrať si odvážnu farbu na vlasy, a vytvoriť nádherné farebné akcenty. Trendová je nielen karamelová či svetlá blond. Mnoho žien miluje výrazné farby vlasov a experimentuje s ružovými, modrými a dokonca fialovými pruhmi vo vlasoch. Ďalším kreatívnym variantom, ktorý sa hodí dámam všetkých vekových kategórií, sú strieborné a biele melíry.

Balayage

Balayage je vďaka svojej všestrannosti a krásnemu efektu v móde už niekoľko rokov. Od melíru sa líši tým, že kaderník nepoužíva fóliu. Farba na vlasy sa ručne preleje cez malé trojuholníkové časti vlasov a vytvorí prirodzene vyzerajúce odlesky. Veľkou výhodou tejto techniky je, že stylista dokáže vlasy upraviť tak, aby boli skutočne výnimočné, pomocou vlastných namiešaných farieb a precíznej aplikácie na kontúrovanie a orámovanie vašich čŕt. Balayage je tiež veľmi nenáročná na údržbu, vďaka čomu je táto technika ideálna aj pre zaneprázdnené dámy. Prirodzený prechod z jedného odtieňa do iného robí korienky menej nápadné, keď vlasy odrastajú. Vyskúšať ale môžete aj farebnú balayage v odtieňoch dúhy alebo jemných ružovo modrých odtieňoch.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov