Vyberte si parfum podľa ročného obdobia

Parfumy vás môžu prekvapiť tým, ako voňajú v závislosti od ročnej sezóny. Vôňa, ktorú sa v zime nemôžete nabažiť, vám môže byť v lete nepríjemná. Obliekajte sa do parfumu podľa ročného obdobia rovnako, ako meníte sezónne oblečenie.

Každý človek má svoju osobitú telesnú vôňu. Preto parfumovaná voda, ktorú obdivujete na niekom inom, práve vám nemusí „sadnúť“. Zložky parfumu totiž priamo reagujú s vôňou vašej pokožky a vzniká tak unikátna vôňa. Telesná vôňa sa prirodzene mení podľa ročného obdobia. Rovnako ako svoj šatník vybavujete sezónnymi kúskami, svoj kozmetický stolík doplňte ďalšími flakónmi a v priebehu roka vône striedajte.

Získajte novú energiu s osviežujúcou jarnou vôňou

Inšpirujte sa prebúdzajúcou sa prírodou za veselého vtáčieho švitorenia. Vyberte si parfum, s ktorým máte chuť vybehnúť bosí na zelenajúce sa lúku. Privítajte jar ľahkými parfumovými vodami s kvetinovými tónmi. Sviežu jarnú energiu vám dodajú akcenty ľalie, frézie, magnólie alebo jazmínu. Muži jarné ladenie podporia vonnými tónmi šalvie, cédru a sviežimi podtónmi citrusov. Vhodne zvolená vôňa vám zlepší náladu a pohladí rovnako ako prvé jarné lúče slnka. Skôr než po parfumoch siahajte po toaletných vodách. Ľahké esencie jemných vôní podčiarknu jarnú náladu.

Tip: Predaj parfumov sa dnes veľmi často zameriava aj na osobité niché vône. Nebojte sa ich a vyskúšajte niečo neobvyklé. Pohrajte sa aj s vrstvením jednotlivých vôní a vytvorte si tak originálny parfém pre seba.

Osviežte sa vôňami na zahryznutie

Horúce letné dni sú neodmysliteľne späté s pobytom pri vode a osviežujúcimi kokteilmi. Na ťažké parfumy zabudnite. Muži môžu preplávať letom v ľahkosti parfumových vôd inšpirovaných slanými tónmi morskej vody a vôňou exotiky. Ženy ocenia toaletné vody farebné a voňavé ako ovocný šalát. Nechajte sa roztancovať ovocnými tónmi vodného melónu, broskyne alebo povzbudzujúceho grapefruitu. Romantickú atmosféru teplých letných večerov podčiarknu kompozície s vôňou ruže alebo neroli.

Zahrejte sa jesenným parfumom

Keď sa vonku ochladzuje a dni sa krátia, hľadajú vaše zmysly útočisko tam, kde vám bude príjemne. Zababušte sa do teplého šálu s hrnčekom tekvicového latté so škoricou a nechajte sa pohladiť vôňami, ktoré sú ako láskyplné objatie. Parfumy s hlbokými tónmi santalového dreva, pižma, bergamotu alebo sladkej vanilky vás objímajú a oblečú do hrejivého pocitu tepla. Pre mužov je jesenná sezóna príležitosťou na objavenie vôní s drevitými a korenistými akordmi s nádychom citrusov a aromatických bylín.

Okoreňte zimu podmanivou vôňou

Mrazivé zimné počasie láka na posedenie v teple s vareným vínom v ruke. Doplňte pohodové večery pri krbe intenzívnymi a bohatými vôňami, ktoré vás obalia ako tá najhrejivejšia deka. Zahaľte sa do korenistých orientálnych vôní, ktoré potešia vaše zmysly nevšednou arómou myrhy, oudu a ambry. Sviatočnú náladu navodí akcenty pomaranča, škorice, klinčekov, kardamómu a kadidla. Pánske zimné vône v sebe nesú vonné esencie cédru, santalu, pačuli a dymové akcenty, ktoré parfumu prepožičiavajú auru tajomstva.

Zdroj foto: Oleggg / Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov