Vyberte si jeden zo 6 spôsobov usporiadania kuchyne

Dizajn kuchyne je veľmi dôležitý. Aby ste v nej mohli pohodlne pracovať, musíte sem starostlivo umiestniť vhodný kus nábytku a zladiť ho s množstvom dôležitých detailov. Ak je však nábytok umiestnený správne, problémy s miestom sú vyriešené.

Jednoradové usporiadanie kuchyne

Pri takomto usporiadaní je nábytok umiestnený v jednej rade. Je to často kvôli malej veľkosti miestnosti alebo racionálnemu využívaniu veľkej miestnosti. V jednej časti je potom nábytok a druhá je určená výlučne na varenie a stravovanie.

V tomto prípade musí byť umývadlo umiestnené v strednej časti miestnosti a chladnička a sporák po stranách, aby vyhovovali pracovnému „trojuholníku“. Navyše medzi umývadlom a sporákom by bolo dobré umiestniť dostatočne veľkú pracovnú plochu. Oživiť celý priestor vám pomôže dizajn luxusnej modernej kuchyne, ktorej návrh si necháte vypracovať od profesionálov.

Dvojradová kuchyňa

Tento typ usporiadania nábytku kuchynskej linky sa používa v prípade otvorenej kuchyne. Sporák a umývadlo by mali byť blízko jednej steny a chladnička by mala byť blízko druhej. Trojuholník tu zostane iba vtedy, keď bude pracovná plocha veľká.

Kuchyňa v tvare L

Toto usporiadanie kuchyne je vhodné pre miniatúrnu miestnosť v tvare štvorca. Ak je však kuchyňa veľká, rozdiel medzi pracovnými miestami bude výrazný, čo je veľmi nepohodlné. Preto musia byť varná doska a umývadlá umiestnené v maximálnej blízkosti a medzi nimi musí zostať pracovná plocha. Vyriešiť problém s miestom vám pomôžu moderné posuvné systémy.

Kuchyňa v tvare písmena U

V tomto prípade sa nábytok umiestni pozdĺž troch stien. Takéto rozloženie vám umožňuje vytvoriť pohodlný trojuholník. Zadná stena by mala byť najmenej dva a pol metra dlhá. Ak je jej veľkosť menšia, bude kuchyňa nepohodlná a preplnená.

Kuchyňa s polostrovom

V tejto kuchyni môže byť ktorákoľvek z navrhovaných možností, plus ďalšie uvoľnenie pracovnej plochy, umývadla alebo sporáka. V podstate ide o rímsu, ktorá oddeľuje kuchyňu a jedáleň a môže slúžiť ako raňajkový pult alebo servírovací stôl. K dokonalému dizajnu vám poslúžia jednoduché úchytky.

Kuchynský ostrov

Kuchynský ostrov môže byť tiež vyrobený v akejkoľvek verzii, iba sčasti v centrálnej zóne. Takéto usporiadanie je vhodné iba pre veľké miestnosti.

Tento priestor môže tiež slúžiť ako pracovná plocha a skrinky – na uloženie všetkých druhov riadu. V tomto type usporiadania kuchyne existuje veľké množstvo možností, ako poskytnúť pohodlnú pracovnú plochu, t.j. pracovný „trojuholník“.

Pri celom zariaďovaní kuchyne rozhoduje, samozrejme, pohodlie členov, ktorí sa v nej budú denne sústreďovať, preto celý návrh diskutujte aj s nimi. Ide predsa o vašu spokojnosť.

Zdroj obrázku: shutterstock

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov