5 skvelých receptov na osviežujúce vody ochutené čerstvým ovocím a bylinkami

Nechcete piť presladené, chemicky ochutené a zafarbené limonády? Alebo chcete skrátka vyskúšať niečo nové? Nič nie je tak osviežujúce ako nesladená voda jemne ochutená čerstvým ovocím a bylinkami. A tento nápoj prospieva aj nášmu zdraviu.

recepty na ochutene ovocne vody 7

Budete potrebovať:

  • Ovocie (akékoľvek ovocie okrem banánov. Výborne sa hodia citrusy a všetky bobule, ananás alebo melón)
  • Bylinky (bylinky ovocnú chuť výborne dopĺňajú. Môžete použiť akékoľvek bylinky, ktoré máte radi)
  • Veľké poháre alebo krčahy
  • Drvič alebo drevenú varechu
  • Kocky ľadu
  • Vodu (môže byť filtrovaná, ale postačí voda z kohútika)

Najlepšie je použiť čerstvé ovocie, ale ak nie je práve jeho sezóna, môžeme použiť aj mrazené. Z byliniek je do nápojov najobľúbenejší mäta, ale môžeme skúsiť napríklad aj levanduľu, rozmarín, bazalku, šalviu, tymián, či estragón.

Recepty na vody ochutené ovocím a bylinkami

Citrusmi ochutená voda

Na 2 litre vody potrebujeme 1 pomaranč, 1 limetku a 1 citrón. Ovocie nakrájame na kolieska a prekrojíme na polovice. Vložíme ich do veľkého pohára alebo do džbánu a pomačkáme. Potom nádobu naplníme kockami ľadu, nalejeme vodu a zamiešame druhým koncom varešky. Nádobu uzavrieme a dáme do chladničky. Najintenzívnejšie chuti dosiahneme po 24 hodinách.

recepty na ochutene ovocne vody 1

Malinová voda s limetkou

2 limetky prekrojíme na štvrtiny a do pohára vytlačíme šťavu, zvyšnú kôru s vytlačenou dužinou potom tiež vložíme do pohára. Pridáme maliny a pomačkáme (nie úplne), aby sa z nich uvoľnila šťava. Nádobu naplníme kockami ľadu a zalejeme vodou. Zamiešame, uzavrieme a dáme do chladničky.

recepty na ochutene ovocne vody 2

Ananásová voda s mätou

Do nádoby vložíme vetvičku mäty, alebo z nej otrháme listy a pomačkáme (netrháme ich na kúsky). Pridáme pokrájaný ananás a tiež ho pomačkáme. Pridáme kocky ľadu a vodu. Zamiešame, uzavrieme a vložíme do chladničky.

recepty na ochutene ovocne vody 3

Černicová voda so šalviou

Do nádoby vložíme lístky šalvie a pomačkáme, pridáme černice a pomačkáme, nádobu naplníme ľadom, zalejeme vodou a zamiešame, uzavrieme a vložíme do chladničky.

recepty na ochutene ovocne vody 4

Melónová voda s rozmarínom

Do nádoby vložíme vetvičku rozmarínu, pomačkáme, pridáme pokrájaný melón, zasypeme ľadom a zalejeme vodou. Zamiešame, uzavrieme a vložíme do chladničky.

recepty na ochutene ovocne vody 5

Vodu do pohárov nalievame cez sitko, aby sme v nej nemali kúsky ovocia a byliniek. Ak chceme vodu prisladiť, najlepšie bude použiť prírodné ovocné sirupy.

recepty na ochutene ovocne vody 7

Zdroj / Vody ochutené ovocím a bylinkami: theyummylife

ZDIEĽAJ NA: