Mladá talentovaná Slovenka tvorí originálne šperky. Záušnice za ucho

Tvorbe dámskych handmade šperkov a doplnkov sa na Slovensku či vo svete zaoberá množstvo kreatívnych rúk a práve jednu z nich Vám dnes predstavíme. Eva Vokounová, sympatická Trnavčanka známa taktiež pod svojou značkou Vivien handmade, sa venuje tvorbe originálnych ozdôb krásy – záušníc, ktoré dodajú iskru každej odvážnej žene. Viac o jej tvorbe a úspechoch nájdete na obrázkoch a v rozhovore;]

vivien handmade zausnice 2

Ahoj Evka. Pri pozeraní tvojich šperkov a doplnkov som si všimla, že máš obrovskú fantáziu. Ovplyvňuje tvoja fantázia okrem tvorby aj tvoj život?

Áno a veľmi. Fantázia je úžasná. Nechať sa unášať mojimi predstavami je dokonalý oddych. Vždy, keď mi „zaklope“ nejaká vízia, čo sa týka tvorby, je to nadšenie, ktoré vyplní celú moju osobu. Radosť z toho, kedy sa už pustím do výroby. Čo sa týka súkromia. Je predsa krásne tvoriť svoj život s dávkou fantázie nie? Snívať je pre mňa naozaj dôležité. Svojim snom a fantáziám verím až kým sa nestanú skutočnosťou. Jednoducho som človek ktorý verí svojej vytúženej rozprávke.

Záušnice | Originálne šperky Vivien Handmade

Dá sa povedať, že si žiješ svoj sen?

Dá. I keď, môj sen, keď som sa rozhodla živiť sa touto prácou, bol o niečo dokonalejší a jednoduchší. Postupom času som zistila, že je za tým veľmi veľa práce, nie len tej zábavnej, ale i takej ktorú som dovtedy nepoznala a neovládala. Ako napríklad marketing, reklama, spravovanie web stránky, papierovačky, atď.atď. Všetko sa snažím dohnať a popritom sa učím novým veciam, z čoho sa veľmi teším, i keď je to pre mňa niekedy „španielska dedina“

Záušnice | Originálne šperky Vivien Handmade 4Záušnice | Originálne šperky Vivien Handmade

facebooku a Tvojho blogu Ťa poznáme ako veselé, vnímavé a stále usmiate dievča. Často krát svoj fashion blog píšeš trochu inak, ako len o oblečení. Prezradíš nám prečo je tomu tak?

Móda ma vždy veľmi bavila. Bavilo ma byť iná. Preto som aj môj blog chcela poňať nejako netuctovo. Neviem úplne či sa mi to darí, ale hlavnou myšlienkou bolo, byť otvorená k mojim zákazníčkam a čitateľkám. Nechať ich spoznať ma, aj touto formou. Pretože aj všetky šperky ktoré si kupujú, obsahujú časť zo mňa. Musia teda vedieť koho nosia na sebe!(smiech) Ale nie…Jednoducho podľa mňa je príjemnejšie kupovať šperk, niečo čo kedysi fungovalo ako amulet, od osoby ktorá vám je sympatická.

Záušnice | Originálne šperky Vivien Handmade 6 Záušnice | Originálne šperky Vivien Handmade 5

Mám to chápať tak, že pri výrobe šperkov čaruješ?

J Jasné! Ale vlastne áno. Kedysi bolo normálne robiť niečo ručne a z láskou k remeslu. Veci robené rukami majú svoju energiu, svoje čaro. Verím tomu, že nesú moju energiu a preto ma teší, že mám na záušnice neskutočne pozitívne ohlasy od zákazníčok. To, že sa odhodlajú na extravagantný šperk a potom sa presvedčia na vlastnej koži, ako sa s ním dokážu cítiť krásne a obdivované, je pre mňa neskutočne krásny pocit!

vivien handmade zausnice 1

Takže hlavný odkaz tvojim zákazníčkam by bol, aby sa nebáli?

ÁNO! Prestať sa báť nosiť, čo sa mi páči. Prestať rozmýšľať nad tým čo si kto pomyslí. Čo ak na Vás ľudia pozerajú, pretože sa im páčite? Prečo si to my ženy vyložíme vždy tak, že niečo na nás nie je v poriadku?:-) Neviem prečo záušnice pôsobia tak pozitívne na okolie. Sama tomu nerozumiem. Ale keď Vám  staršia dáma napíše, že vďaka záušnici zažila večer aký už dlho nie, pretože ju každý obdivoval, tak sa mi od šťastia tisnú slzy do očí. A tiež mala zo začiatku strach, či už na to nie je stará.

vivien handmade zausnice 7

Vidím, že tvoje zákazníčky asi nemajú nejakú danú vekovú hranicu. Je to pravda?

Áno je. Robila som už aj mini záušničky pre deti, kupujú si ich teenegerky, dospelé dámy, i dámy v najlepších rokoch.

Záušnice Originálne šperky Vivien Handmade 10

Máš za sebou viacero úspechov, ako prezentácia tvojich šperkov na Miss Slovensko 2014, či v iných televíznych reláciách. Aké pocity prežívaš v takýchto chvíľach?

Ach, strašne sa teším a strašne sa bojím!(smiech) Je to samozrejme zodpovednosť. Prezentujem v podstate samu seba a keďže som narodená v znamení panny, všetko vždy musí byť tip-top. Neuspokojím sa len tak z hocičím a som na seba veľmi náročná. Takže ak sa vidím v televízií ako kokcem a som nervózna, hnevám sa na seba ešte ďalší týždeň. O  účasti mojich šperkov na Miss Slovensko sa už čo to popísalo, ale v skratke: Som nesmierne vďačná za túto skúsenosť!

vivien handmade zausnice 3

Čo plánuješ do budúcna? Kam sa bude Vivien-handmade posúvať?:-)

Vivien-handmade sa bude posúvať, dúfam, že stále vyššie a vyššie. Momentálne som začala vyrábať absolútne originálne zdobené šiltovky, mám v pláne spraviť i kolekciu tričiek. Samozrejme so záušicami a inými šperkami budem pokračovať ďalej. Momentálne ešte rozbiehame s jednou kaviarňou v Trnave spoluprácu vo forme prednášok. Chcela by som sa aj touto formou viac priblížiť mojim zákazníčkam a jednoducho s nimi pokecať na kávičke o tom, čo je pre nás ženy dôležité – o sebavedomí a kráse. A nebude to o poučovaní, bude to o mojom príbehu. A nech si z neho každý vezme, čo mu pomôže a čo je mu blízke.

Záušnice  Originálne šperky Vivien Handmade 8silt4

Máš pre nás ešte nejaký odkaz na záver?

Ďakujem za skvelý rozhovor a všetkým čo to dočítali až sem, posielam pusu :-* Ľúbte sa!

Záušnice Originálne šperky Vivien Handmade 9Tieto unikátne záušnice a iné doplnky krásy nájdete na stránke autorky vivien-handmade, ktorú môžete samozrejme kontaktovať.

ZDIEĽAJ NA: