Vírivky: Vytvorte si doma luxus kúpeľov

Až donedávna si vírivku mohli dovoliť výlučne bohatí ľudia. Vírivé vane sú ale v súčasnosti ponúkané v širokom sortimente, čo každému umožňuje zvoliť si možnosť, ktorá je preň vhodná z niekoľkých dôvodov.

Pri výbere tohto multifunkčného zariadenia však musíte pamätať na ťažkosti spojené s jeho inštaláciou. Ak sa ale začítate do nášho článku, navodenie totožnej atmosféry luxusných kúpeľov prostredníctvom modernej akrylátovej vírivky vám nebude robiť žiadne problémy.

Čo potrebujete vedieť pri kúpe domácej vírikvy?

Tento kúpeľ nie je iba vodovodným príslušenstvom, ale aj elektrickým zariadením, ktoré spotrebúva určité množstvo energie. Preto myslite na dostupnosť elektrických sietí a váš rozpočet.

  • Pred inštaláciou vírivky je potrebné vymeniť aj časť potrubí a nainštalovať filtre na čistenie vody, aby nedošlo k poškodeniu zariadenia. Predsa len voda vo veľkej časti regiónov je pomerne tvrdá.
  • Predtým, ako si kúpite toto vybavenie, nezabudnite nájsť preň vhodné miesto. Typická kúpeľňa menšej veľkosti obvykle nemá dostatok priestoru, a preto je vírivka vhodná výlučne pre šťastných majiteľov veľkých bytov a domov. Náprava formou spojenia časti iných miestností s kúpeľňou môže byť východiskom zo situácie. Takéto práce si však vyžadujú príslušné povolenie a nie vždy sa to zdá možné. Prípadne si môžete vybrať domácu vírivku menších rozmerov.
  • Hmotnosť vírivky naplnenej vodou presahuje niekoľko stoviek kilogramov, v závislosti od veľkosti. Takéto zaťaženie môže byť preto pre niektoré konštrukcie problém.
  • Nezabudnite ani na spotrebu vody a väčšie množstvo kvalitných uterákov.

Výhody akrylátovej vírivky

Samozrejme, najdôležitejšou výhodou takéhoto vybavenia je schopnosť, vytvoriť si doma skutočné kúpele. Pripravte sa ale na skutočnosť, že na dosiahnutie tohto cieľa budete musieť riešiť veľa situácií, ako už bolo uvedené vyššie, ale na konci všetkých inštalačných prác sa stanete vlastníkom zariadenia, ktoré je pre vaše zdravie veľmi dôležité.

Zdroj obrázka: Paul Vinten/shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov