Vidiecky domček v rustikálno-romantickom štýle si vás získa svojou útulnosťou

Potok pretekajúci záhradou, domček s červeným náterom v objatí stromov… Keď týmto miestom Lorena prechádzala prvýkrát, okamžite sa doň zamilovala. A keď v miestnej reštaurácii otvorila noviny a našla v nich inzerát, že práve jej vysnívaný domček je na predaj, bolo jej jasné, že je to osud. Nebolo to však také jednoduché. Starý dom, ktorý pravdepodobne kedysi slúžil ako stajňa, mal veľa vrtochov, ktoré sa objavili až pri rekonštrukcii.

Šikovný miestny staviteľ José Luis sa spojil s Anou Legado, ktorá mu radila aj pri zariaďovaní interiéru. Ich cieľom bolo čo najviac využiť okolitú prírodu, preto je okolo domu mnoho miest, na ktorých si môžete posedieť. Prvým z nich je krytá jedáleň, kde si oddýchnete aj keď práve prší. Len o kúsok ďalej je kútik v záhrade, kde sa môžete takisto najesť, dať si kávu alebo popoludňajší čaj. Pri stenách domu je viacero lavičiek, na ktorých sa môžete vyhrievať podľa toho, kde práve svieti slnko. Prírodu s domom prepája aj veľké okno priamo nad hlavnou sedačkou v obývacej izbe.

Pri rekonštrukcii boli zachované všetky pôvodné prvky, ktoré bolo možné zachovať. Vidiecky nádych majú na svedomí hlavne kamenné steny a drevená podlaha. Jedáleň a kuchyňu esteticky i funkčne predelili pultíkom. Celý interiér balansuje na hrane medzi rustikálnym a romantickým štýlom. Ale dosť bolo rečí, poďte na návštevu!

 • Domček sa skrýva uprostred prírody, kde majú jeho majitelia božský pokoj.
 • Okolo domu je postavených viacero lavičiek, na ktorých sa môžete vyhrievať podľa toho, kde práve svieti slnko. Krásne vynikajú kamenné steny a kamenný plot.
 • Vonkajšia jedáleň je skrytá pod strieškou, aby si v nej mohli dať chutné jedlo bez ohľadu na to, či práve prší.
 • Romantická atmosféra je umocnená lampášmi, prútenými košmi a tkaninami s typicky vidieckymi vzormi.
 • Lavičky sú bohato vystlané podsedákmi, vankúšmi a nechýbajú ani deky – príjemné posedenie tu nájdete ráno, počas obeda, aj podvečer. Vôňu zabezpečujú bylinky aj neďaleké kríky.

 • Preplnená knižnica, vankúšiky zútuľňujúce priestor a chlpaté koberce sú základným znakom obývačky. Niekomu by mohla pripadať trochu chaotická, ale každá dekorácia v nej má svoje miesto.
 • Nechýba ani krb a obrázky na jeho rímse. Základné farby sú svetlé, ale doplnky nachádzame aj vo výraznejších, pestrých farbách. Odhalené rámy pôsobia veľmi rustikálne a veľké okná sú inšpirované severským interiérovým dizajnom.
 • Jedáleň je od kuchyne oddelená nízkou stenou a pultom. Zaujme najmä originálnymi stoličkami.
 • Kuchyňa pôsobí čisto a prakticky. Krásnym doplnkom sú hodiny, ktoré majú namiesto hodín vtáčiky, ktoré sú v danom čase najaktívnejšie.
 • Dievčenská izba je veľmi útulná, poschodová posteľ vytvára pre malé slečny doslova bunkre, v ktorých sa môžu schovať. Kvietkovaná tapeta aj stôl priamo pri okne dodáva izbe nežnosť a romantický nádych.
 • Staršie dieťa má samostatnú posteľ s rustikálnou lampou. Starožitný nábytok natretý na bielo harmonicky zapadá do celkového štýlu domácnosti.
 • Ani v spálni nechýba kvetinová tapeta a romantická posteľná bielizeň. Nábytok je rozmiestnený nezvyčajným spôsobom a stolička slúži najmä ako odkladací priestor.


Zdroj a foto / Vidiecky domček v romantickom štýle © elmueble

ZDIEĽAJ NA: