[VIDEONÁVOD] Ako ošúpať zemiak za pár sekúnd

Zemiaky sú v našej oblasti bežným pokrmom a tak nie je dôvod sa im vyhýbať. Sú chutné a dajú sa pripraviť na desiatky spôsobov. Pred tým, ako ich začneme pripravovať, ich musíme ošúpať. Priemerný človek strávi šúpaním zemiakov až 720 hodín, čo je jeden mesiac. Ale zemiaky je možné ošúpať za pár sekúnd a nie je to nič zložité. Tajná ingrediencia? Ľadová voda! Misku naplňte vodou a nasypte do nej ľad.

  1. Na kuchynskej pracovnej doske budete mať misku s ľadovou vodou a jednu prázdnu misku, kde budeme dávať šupky zo zemiakov. (Tip: Okolo zemiaka urobíte po jeho obvode ryhu s nožom)
  2. Zemiaky dáte uvariť v šupke ako obvykle – vo vriacej vode asi 15 až 20 minút.
  3. Vyberte zemiak z vriacej vody a ponorte ho do ľadovej vody na 5 až 10 sekúnd. Keď dáte zemiak do ľadovej vody, šupka sa oddelí od povrchu zemiaka resp. ak ste spravili ryhu tak sa šupka scvrkne a dole ide veľmi ľahko.
  4. Zemiak vyberte, chyťte ho oboma rukami a keď pritlačíte a pootočíte rukami, šupka sa zošmykne dole zaberie Vám to pár sekúnd.

V živote strávime mnohými vecami veľmi dlhú dobu. Napríklad keď si denne čistíte zuby päť minúť, strávite tým približne 2430 minút, čiže zhruba 101 dní svojho života. Varením priemerne strávime asi tri mesiace nášho života. Ak chcete ušetriť v živote trochu času, určite vyskúšajte tento jednoduchý a efektívny spôsob ako očistiť zemiaky v priebehu pár sekúnd.

Ako ošúpať zemiak

Zdroj / Ako ošúpať zemiak za pár sekúnd: youtube

ZDIEĽAJ NA: