Táto tvorilka vám ukáže, ako si vyrobiť krásny vianočný veniec z prírodných materiálov. Vyzdobte si svoj domov pokladmi zo záhrady či lesa!

Keď Vianoce zaklopú na vaše dvere, uistite sa, že budú ozdobené tým najkrajším vianočným vencom. Už pri vstupe do domu je príjemné pocítiť vianočného ducha a kde sa mu môže dariť lepšie, ako v prírodnom venci plnom ihličia a bobuliek?

Na výrobu prírodného vianočného venca budete potrebovať:

 • drôtenú kostru na vypletanie venca,
 • aranžérsky drôt,
 • kliešte na drôt,
 • kliešte na strihanie tenkých drevín,
 • dekorácie a stuhu na zavesenie,
 • rôzne druhy vetvičiek z ihličnanov,
 • červené konáre z kríkov, alebo konáriky, ktoré sami zafarbíte akrylovými farbami,
 • bobule cezmíny.

Návod ako postupovať

 1. Najskôr si všetok prírodný materiál roztrieďte podľa druhu a nastrihajte na maximálne 30 cm dlhé kúsky. Každý druh by mal mať svoju dĺžku – aby veniec pôsobil naplnene a bohato, potrebujete aj dlhšie konáre, aj kratšie vetvičky s bobuľkami.
 2. Začnite tvoriť malé „kytičky“ z prírodného materiálu. Na konár napríklad z jedličky uložte menší konárik z tuje, potom červené dekoratívne konáriky, kúsok tuje iného sfarbenia a napokon cezmínu. Takúto „kytičku“ potom pripevnite k drôtenej kostre venca tak, že ju trikrát obmotáte aranžérskym drôtom – urobte to veľmi pevne.
 3. Pokračujte výrobou ďalšej kytičky, ktorú pripevníte o trochu nižšie ako tú prvú – tak, aby prekryla miesto, kde ste prvú kytičku pripevnili drôtom. Postup opakujte kým nepokryjete celý veniec. Myslite pritom na to, že jednotlivé kytičky, alebo viazaničky, nemajú byť príliš bohaté, pretože veniec by pôsobil neesteticky. Nepárne viazaničky smerujte skôr do stredu venca a párne natáčajte naopak, k jeho vonkajšej strane.
 4. Poslednú viazaničku môžete urobiť o niečo menšiu ako ostatné, alebo na toto miesto priviažte stuhu na zavesenie. Veniec môžete poprášiť glitrami, umelým snehom alebo doplniť o ľubovoľné dekorácie. Svoje čaro má však aj v prírodnej podobe.

Vianočný veniec z prírodných materiálov vo videu:

Zdroj / DIY návod na vianočný veniec z prírodných materiálov: youtube

ZDIEĽAJ NA: