Návod ako si vyrobiť vianočného škriatka, ktorého Vám budú všetci závidieť

Prichádza obdobie Vianoc a Paula Decor si pre Vás pripravila DIY návod na vianočného škriatka, ktorého si môžete vytvoriť sami podľa Vašich predstáv, pre Vašu radosť alebo Vašich známych, ktorým môžete takéhoto rozkošného škriatka darovať. Skúsite to?

Budeme potrebovať:

 • rôzne látky,
 • starú kožušinu,
 • silonky,
 • vata,
 • nožnice,
 • niť,
 • ihla,
 • lepidlo,
 • papier.

Návod ako na škriatka

 1. Z látky si vystrihneme štvorec a zrolujeme ho, aby sa vytvoril kužeľ. Spodnú časť zastrihneme, aby sme mali rovný spodok kužeľa a zošijeme.
 2. Zo starej kožušiny si odstrihneme dostatočnú časť, ktorú si prišijeme na klobúčik. Môžete si ju upevniť tesne nad koniec klobúka z vnútra alebo z vonka (viď foto).
 3. Zo silónky si spravíme nos aj pästičky. Vypcháme vatou a vytvarujeme do požadovaného tvaru a nakoniec pevne zviažeme niťou.
 4. Z látky si odstrihneme obdĺžniky, ktoré zrolujeme do trubičky, zašijeme a vytvoríme si tak ruky. Vypchatú pästičku vyrobenú z vaty a silonky jemne prišijeme na konci trubičky. Potom si odstrihneme kúsok kožušiny a prilepíme na ruky a zakryjeme tak nedokonalosti, ktoré vznikli pri šití.
 5. Z papiera si vystrihneme polkruh, na ktorý nalepíme kožušinu aby sme vytvorili bradu. Môžete použiť aj rôzne iné materiály ako sú napr. špagát, mach, bavlnky a pod.
 6. Keď máme všetko pripravené, môžeme všetky časti dať dohromady. Ruky aj nos si prišijeme na čapicu z vnútornej strany. Bradu pripevníme o nos a to buď prilepením alebo si ju môžme prišiť.
 7. Z látky si vystrihneme nohavice. Vystrihnuté časti si zašijeme a hornú časť necháme otvorenú aby sme mohli prevrátiť nohavice naruby aby nebolo vidno šitie. Môžte vypchať vatou (ja som nemusela, lebo som mala hrubú látku a nohavice vyzerali ako vypchaté).
 8. Potom si spravíme topánočky podobným spôsobom ako nohavice. Vystrihneme z látky tvar ako keby hokejky (viď foto), časti zošijeme, prevratíme a poriadne vypcháme vatou.
 9. Topánky pripevníme k nohaviciam tak, že vrchnú časť topánky zasunieme do nohavíc a prišijeme. Opäť môžme nalepiť kožušinu alebo kúsok látky na nohavice aby sme zakryli nedokonalosti.
 10. Keď už máme aj spodnú časť, prichádzame do konečnej fázy. Ja som našla staré vajíčko, ktoré som použila ako telo pre škriatka. Vy môžete použiť starý kvetináč v podobnom tvare ako je vajíčko alebo do vrecka, ponožky nasypte napr. ryžu, piesok a vyformujete si z neho telo.
 11. Nakoniec stačí už len pripevniť k telu vrchnú a spodnú časť.

Zdroj / Vianočný škriatok: © Paula Decor pre kreativita.info

ZDIEĽAJ NA: