Vianočné ozdoby z vlny

Existuje mnoho spôsobov ako ozdobiť vianočný stromček, no táto technika sa Vám môže zapáčiť najmä svojou originalitou. Myslím, že nikto z Vás nepoužíva na zdobenie stromčeka vlnu, ale v takejto podobe? Palec hore! Kto vytvára pred sviatkami veľa ozdôb a dekorácií, nech sa páči, toto je jedna z inšpirácií! Tento prvý kreatívny a elegantný nápad pochádza z dielne španielskej tvorilky Pepy. Druhá inšpirácia je ako tak známa, princíp (vlna nasiaknutá lepidlom a jej tvarovanie) je takmer ten istý a dá sa použiť tiež ako vianočná ozdoba, či dekorácia.

Budete potrebovať:

  • vlnu,
  • polystyrénova tácka,
  • špáradlá,
  • biele lepidlo (alebo lepidlo na tapety/škrob),
  • šablóny (hviezda, stromček, zvony, anjel, srdcia a podobne).

Postup:

  1. Vlnu namočíte v zmesi lepidla a vody s rovnakým dielom alebo aj 2:1,
  2. Pomocou šablóny si označte miesta na tácke, kde budú špáradlá zapichnuté,
  3. K jednému zo špáradiel zauzlite začiatok nasiaknutej vlny a môžete začať tvoriť,
  4. Najprv olemujte okraje a potom začnite namotávať vnútro (mali by ste to robiť trochu rýchlejšie, kvôli lepidlu:),
  5. Ak lepidlo zaschne, opatrne vytiahnite špáradlá a zoškrabnite z tácky (v prípade ak to je veľmi zaschnuté, pred namotávaní vlny môžete tácku jemne natrieť krémom, olejom či vazelínou).

Krásne ozdoby z vlny

Viac na: decorareciclaimagina

Odporúčame pozrieť príspevok: Anjelici z cestovín

Ďalšou inšpiráciou vianočných ozdôb na stromček, ale ako dekorácie sú vlnené gule. Princíp spočíva v namočení vlny v lepidle, tak ako to bolo v predchádzajúcej inšpirácii, a omotávaní okolo nafúknutého balóna. Po uschnutí balón pomaly sfúknite a pomaly oddeľujte od vnútorných okrajov dekorácie. Alternatívou je, že vlnu omotáte okolo polystyrénovej či vianočnej gule. Ťažké?

Veselé Vianoce!

ZDIEĽAJ NA: