Pomocou tohto návodu si vyrobíte milé ozdoby s rodinnými fotografiami, ktoré sa zároveň stanú stredobodom vášho vianočného stromčeka!

Papierové ozdoby vôbec nemusia vyzerať lacno. Vianoce sú sviatkami rodiny, prečo si teda nevyrobiť také vianočné ozdoby, na ktorých budú rodinné fotografie? Môžete ich vyrábať spolu s deťmi, ktoré zvládajú strihanie a skladanie, no k lepiacej pištoli ich radšej nepúšťajte. Vlastnoručne robené ozdoby s fotkami vnúčat určite potešia aj starých rodičov, preto sú zároveň tipom na milý darček.

Budete potrebovať:

  • hrubší papier, napríklad scrapbookingový, glitrovaný, alebo farebný výkres,
  • biely alebo farebný výkres na orámovanie fotografie,
  • nožnice,
  • fotografie,
  • lepiacu pištoľ,
  • stuhu, šnúrku alebo špagátik.

Návod ako postupovať

  1. Pripravte si fotografie. Kruhové výrezy môžete pripraviť rozličnými spôsobmi. Môžete orezať fotografie v počítači alebo v smarfóne a následne ich vytlačiť v tvare kruhu a vystrihnúť, alebo môžete použiť už vytlačené fotografie a pomocou pohára alebo iného kruhového objektu a ceruzy načrtnúť na fotkách kruhy a vystrihnúť ich.
  2. Ak chcete, aby boli fotky pevnejšie, nalepte ich pomocou lepiacej pištole na kus kartónu alebo tvrdého papiera. Môže byť rovnako veľký ako fotografia, alebo o trochu väčší – v tom prípade vytvorí okolo fotky pekný rám.
  3. Vystrihnite dva pásy farebného papiera, ktoré budú o niečo širšie ako polomer vašej fotografie. Potom z oboch pásov poskladajte „harmoniku“. Každý pás bude tvoriť polovicu kruhu, preto ich zlepte k sebe, aby ste získali plný kruh.
  4. Na zadnú stranu farebného skladaného kruhu prilepte kruh papiera, ktorý ho spevní a šnúrku na zavesenie. Na jeho prednú stranu potom prilepte fotografiu s rámčekom. A ozdôbka je hotová!

Vianočné ozdoby s fotografiami

Zdroj / Vianočné ozdoby s fotografiami: whipperberry

ZDIEĽAJ NA: