Návod na Mikuláša, stromček, škriatka či snehuliaka – ozdôbky z gombíkov, ktoré skrášlia každý vianočný aranžmán

Navliekanie korálok na šnúrku je jednou z bežných aktivít na rozvoj detskej motoriky, ktorú si vyskúšajú už v škôlke, preto výrobu týchto jednoduchých vianočných gombíkových ozdôb zvládnu aj deti. Samozrejme, tam kde sa používa drôt a drobné gombičky je nevyhnutný dohľad rodiča, ale školáci vám s tým radi pomôžu, takže si môžete urobiť príjemný gombíkový večer. Pripravte si ich veľmi veľa, lebo tvorba týchto gombíkových ozdôbok bude určite všetkých baviť.

Budete potrebovať:

  • gombíky rôznych veľkostí a farieb – zelené, červené, biele, hnedé, čierne,
  • drôt – ideálna hrúbka drôtu je 0,4 – 0,6 mm (v každom prípade sa uistite, že drôt pohodlne prevlečiete cez dierky na gombíkoch,
  • kliešte na drôt,
  • šnúrku na zavesenie ozdoby,
  • nožnice,
  • voliteľné: korálky alebo roľničky.

Návod ako postupovať

  1. Záleží iba na vás, či sa rozhodnete vyrobiť Mikuláša, stromček, vianočného škriatka alebo snehuliaka. Podľa toho zvoľte farbu gombíkov aj ich usporiadanie.
  2. Z drôtu odstrihnite približne 15 cm a ohnite ho na polovicu. Začnite navliekať od gombíka, ktorý bude na visiacej ozdobe najvrchnejší. Postupne navlečte celú postavičku alebo stromček – pri navliekaní myslite na to, že navliekate akoby „dolu hlavou“ – a na konci okolo seba drôt niekoľkokrát obtočte. Nadbytočný drôt odstrihnite kliešťami a vyčnievajúci skrútený spoj ohnite smerom ku gombíku.
  3. Odstrihnite si kúsok ľubovoľnej šnúrky alebo nite, prevlečte ju cez drôt na vrchnej strane ozdôbky a uviažte uzlík, aby sa ozdoba dala zavesiť. Hotovo!

Vianočné ozdôbky z gombíkov

Zdroj nápadu / Vianočné ozdôbky z gombíkov: guiademanualidades

ZDIEĽAJ NA: