Vianočné ozdôbky – stromčeky vyrobené z PET fliaš

Autorkou nápadu ako premeniť PET fľaše na vianočné ozdôbky je naša fanúšička pani Zita Pánková z Košíc, ktorá na internete videla rôzne vianočné ozdoby z PET fliaš,  ale 99% výrobkov bolo vyrobených zo spodnej časti fľaše. Ale, čo so zvyškom? Doma mala akurát zelenú fľašu a čo zo zeleného materiálu? Stromčeky! S týmito stromčekmi si vyzdobila vonku suché konáre kríkov. Môže pršať, snežiť, nič sa im nestane.

13

Budete potrebovať:

 • PET fľaše,
 • koráliky  (ja som použila zo starého náhrdelníka),
 • kus starej vianočnej reťaze,
 • niť na zavesenie,
 • lepidlo (papierové stromčeky)   ,
 • nožnice,
 • ihla,
 • lepiaca pištoľ
 • kancelárska zošívačka.

Návod

 1. PET fľaše som rozstrihla na polovice a podľa šablóny som vystrihla kruh s výrezom.
 2. Potom som dookola dielov zastrihla zárezy a zošívačkou som spojila diel tak, aby vznikol kornútok – kužel.
 3.  Na spodok pohára som naliala horúcu vodu a tieto kužele som namáčala do vody tak, aby sa lupienky vytočili smerom von.  Najprv si to vyskúšajte, treba prísť na systém, aby voda nebola veľmi horúca, aby sa konáriky vytáčali tam kde chcete.
 4. Potom som na niektoré konáriky nalepila lepiacou pištoľou malé koráliky, ktoré som odstrihla zo starej vianočnej reťaze.
 5. Tieto kužele navliekame potom na niť, začneme korálkou, prvý spodný diel stromčeka, 2 koráliky, druhý stredný diel stromčeka, ďalšie dve koráliky a vrchný diel.
 6. Vrchný diel som zakončila hviezdičkou, ktorú som odstrihla zo starej vianočnej reťaze a lepiacou pištoľou prilepila.
 7. Niektoré stromčeky som zakončila korálikmi zlatej alebo striebornej farby, tak ako na tomto stromčeku z PET fľaše bielej farby.
 8. Vyskúšala som tieto stromčeky vyrobiť zo starých pohľadníc, len na spoje som použila lepidlo a konáre som urobila tak, že som nožom prešla po konáriku a konáriky sa pekne vytočili von.
 9. Stromček na jednom z obrázkov je z recyklovaného baliaceho papiera, kde som 2 kruhy zlepila dokopy aby bol materiál na výrobu hrubší a ďalší postup je taký istý ako v predošlom prípade.

Vianočné ozdôbky - stromčeky vyrobené z PET fliašOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Stromčeky z PET fliaš

1Dúfame, že stromčeky sa Vám páčia.

Text a fotografie: Zita Pánková

ZDIEĽAJ NA: