Vianočné darčeky pre najmenších

Vianoce sú za dverami a to znamená, že je potrebné pripraviť domácnosť na sviatky. Tiež nakúpiť darčeky, aby sme mohli svojim blízkym na Štedrý deň vyčariť na tvári úsmev a potešiť ich niečím, čo sa im bude páčiť.

Niekto je na Vianoce zodpovedne pripravený už od leta, iný dáva prednosť adrenalínovému nakupovaniu vianočných darčekov na poslednú chvíľu. Sú však aj takí, ktorí ani len netušia, čo kúpiť svojim deťom pod vianočný stromček. Nech máte pri nakupovaní vianočných darčekov akúkoľvek stratégiu, s istotou je možné povedať, že medzi najobľúbenejšie darčeky pre deti patria hračky a dekorácie do detskej izby.

Interaktívne hračky

Už o pár dní začne advent, preto je najvyšší čas poobzerať sa po darčekoch, ktorými chcete obdarovať svojich najbližších. Keď zaplaví naše domovy vôňa ihličia a vanilky, každý z nás chce urobiť radosť najmä svojim deťom – tu sú naše tipy na rozprávkovo krásne detské darčeky. Domček pre bábiky, plyšové zvieratká a športové potreby sú veci, ktoré rozžiaria očká každého drobčeka. K nim je však dobré pribaliť aj knihu alebo interaktívnu hračku – stavebnicu, hlavolam či logickú hru. Starostlivá výchova preferuje také darčeky, ktoré deti všestranne rozvíjajú a pri ktorých môžu plnohodnotne tráviť svoj voľný čas. Pri výbere rozvojových hračiek však nepodceňte vek dieťaťa a úroveň jeho daností či schopností. Dobrá interaktívna hračka je tá, ku ktorej sa dieťa rado vracia, ktorá mu prináša radosť a všestranne ho rozvíja. Dobrá hračka je nielen originálna a zábavná, ale aj zmysluplná a bezpečná.

Výzdoba detskej izby

Detská izba má byť symbolom radosti a hravosti. Je dôležitým prvkom vo vývoji detí, významne ovplyvňuje ich vkus a tvorivosť. Aj keď deťom fantázia obvykle nechýba, je dobré ju podporovať vhodným prostredím. Čím je prostredie, v ktorom sa deti denne nachádzajú harmonickejšie, tým šťastnejšie môžu vyrastať. Ozdobné svietniky na Vianoce umocnia sviatočnú náladu a zvýraznia atmosféru. Vhodnou dekoráciou sú tiež umelé kožušiny a textil s vianočnou podtlačou. Vianočné motívy skvelo vyniknú na vankúšikoch, kusových kobercoch či na závesoch. Na okná sa hodia blikajúce reťaze a na parapety malé lampáše. Dieťa vo svojom kráľovstve nemá byť ukrátené o rôznorodosť a pestrosť. Okrem praktického nábytku by v jeho osobnom priestore nemali chýbať ani dekoratívne prvky, ktoré sa podľa potreby a sezóny jednoducho obmieňajú. Naši potomkovia k zdravému vývoju potrebujú v detskej izbe nielen posteľ, skriňu a stôl, ale aj dizajnovo zaujímavé prostredie, ktoré podporuje ich fantáziu a kreativitu.

zdroj obrázka: dreamstime.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov